W dniach 29-31 maja 2023 roku uczniowie klas 7a, 8a, 8b  i 8c tak jak młodsi koledzy kilka dni wcześniej, wybrali się na wspólny wyjazd do Sandomierza
Pod okiem p. przewodnika Kacpra oraz pod czujnym okiem p. pilota Piotra Olszowskiego uczniowie poznawali tajniki ziemi sandomierskiej i kieleckiej.
W pierwszym dniu uczestnicy wyjazdu mieli możliwość przejścia wąwozem lessowym im. Św. Królowej Jadwigi, zwiedzenia Starówki, obejrzenia zamku, katedry, domu Długosza, Collegium Gostamianum, dzielnicy żydowskiej. Usłyszeliśmy od przewodnika ciekawe historie na temat oglądanych miejsc. Wizyta w Zbrojowni była niezapomnianym przeżyciem, gdzie można było zobaczyć różne zbroje, a sposób przedstawienia zwyczajów rycerskich przez rycerza Łukasza stand-upera był niesamowity.
Następnego  dnia  uczniowie zwiedzili zamek Krzyżtopór i poznali jego historię. W  Osadzie w Kopcu cofnęli się do starożytności i poznali tajniki kultury pucharów lejkowatych, obecnej w Europie pomiędzy 3700 a 1900 r. p.n.e.. Mega przeżyciem był spacer zboczami najstarszych gór Polski- Górach Pieprzowych. Na zakończenie wycieczki trzeciego dnia odwiedziliśmy Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego, oraz odwiedziliśmy spacerem kielecką starówkę,  wzgórze Karczówka, Wzgórze Zamkowe, Kadzielnia.
Wieczory były upragnionym czasem integracji i odpoczynku dla nóg a chętni korzystali z ping-ponga i piłkarzyków. Wieczór dnia drugiego zaowocował zawodami sportowymi i tańcami na sandomierskim orliku.
Czas wycieczki mimo, iż wyczerpujący obfitował w niezapomniane wrażenia i każdy nawet najwybredniejszy uczeń- turysta mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.
Jesteśmy wdzięczni p. wychowawczyniom K. Zakrzewskej, E. Orzechowskiej, D. Gomóle oraz p. P. Olszowskiemu za zorganizowanie świetnego wyjazdu.

Zdjęcia