Działania podjęte w roku szkolnym 2022/2023:

• zbiórka potrzebnych artykułów dla schroniska – październik
  • zbiórka zniczy – październik
  • zbiórka artykułów spożywczych dla Hospicjum – październik

Regulamin Szkolnego Koła Wolontariatu:

1. Szkolne Koło Wolontariatu działa na zasadzie dobrowolnego w nim udziału.
  2. Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu poprzez dziennik elektroniczny Librus informuje uczniów, rodziców i nauczycieli o prowadzonych przez SKW akcjach.
  3. Informacje dotyczące poszczególnych akcji oraz formy ich nagradzania zostają umieszczone w ogłoszeniu dotyczącym akcji.
  4. Wszelkie zbiórki, które wymagają wkładu finansowego uczniów/rodziców nie są nagradzane punktami z zachowania.
  5. Udział ucznia w każdej zbiórce/akcji zostaje zapisany przez Opiekuna SKW
  6. Na koniec roku szkolnego uczniowie, którzy wykazali zaangażowanie w działania SKW (udział w co najmniej 50% zbiórek/akcji, które nie wymagają wkładu finansowego) otrzymują stosowny wpis na świadectwie dotyczący udziału w wolontariacie szkolnym.
  7. Na koniec roku szkolnego uczniowie, którzy uczestniczą w wolontariacie pozaszkolnym mogą otrzymać wpis na świadectwo dotyczący wolontariatu jeżeli przedstawią zaświadczenia o uczestnictwie w przynajmniej 3 akcjach wolontariatu lub przepracowaniu przynajmniej 20 godzin jako wolontariusz- zaświadczenia wydają instytucje, w których uczeń uczestniczy w wolontariacie
  8. Dodatkowo uczniowie, którzy wezmą udział w największej ilości akcji zostaną nagrodzeni tytułem WOLONTARIUSZ ROKU