8 kwietnia w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Słowem malowane”. W tym roku temat brzmiał: Piękno przyrody w twórczości polskich poetów. Organizatorami były pani Katarzyna Kręcichwost i pani Ewa Orzechowska.

Była to już III edycja powyższego konkursu. Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Wszyscy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Recytowano wiersze Jana Brzechwy, Adama Asnyka, księdza Jana Twardowskiego i innych znanych poetów.

W grupie młodszej poszczególne miejsca zajęli:

I miejsce- Lena Nanowska SP3

II miejsce- Maria Skalska ZSzP1

III miejsce- Jagoda Bodora SP9

W grupie starszej:

I miejsce- Marta Kuszek ZSzP1

II miejsce- Anna Kwiecień SP10

II miejsce- Izabela Biłas SP13

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Stanisław Rosiak SP3 i Amelia Buczek SP2.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zmaganiach recytatorskich, wyrażaniu piękna poprzez słowo.

Zdjęcia