W dniu 21 marca br. klasy 7a i 7b odwiedziły Ważne Miejsce w Bytomiu, a dokładnie brały udział w ścieżce edukacyjnej Tajemnica Ciemności.
Uczniowie usłyszeli jak można pomóc osobom niewidomym , jak korzystać  z alfabetu Braillea jak wygląda zegarek dla osób niewidomych. Następnie wszyscy mieli możliwość spróbować
spaceru z białą laską mając opaskę na oczach oraz w jaki sposób omijać przeszkody na ulicach.
Kolejnym punktem naszej wizyty były warsztaty, w których uczniowie próbowali różnych produktów spożywczych korzystając tylko ze zmysłu węchu i smaku.
Największym przeżyciem był pobyt w ciemnym pokoju, w którym trzeba było się poruszać, rozpoznawać kolejne przedmioty, a następnie znaleźć dla siebie miejsce przy stoliku i wykonać rysunek na kartce.
Polecamy wszystkim zainteresowanym wyjazd do Ważnego Miejsca – Tajemnica Ciemności, można tam doświadczyć sposobu w jaki funkcjonują osoby niewidome i wyczulić się na problemy z jakimi się borykają.