10 października 2023 roku odbył się apel dla klas I – III z okazji „Powitania uczniów klas pierwszych” w gronie naszej szkoły. Uczniowie zostali zapoznani z przedstawicielami samorządu szkolnego klas młodszych. Dla naszych pierwszoklasistów przygotowano powitalne prezenty. Starsi koledzy zaśpiewali powitalne piosenki oraz udzielili kilku ważnych wskazówek pierwszoklasistom dotyczących bezpieczeństwa na terenie szkoły. Złożyli młodszym kolegom życzenia samych sukcesów w nauce, wzorowego zachowania, wspaniałych przyjaciół, cudownych przygód, które przeżyć można podczas nauki w szkole.

Październik na całym świecie został uznany miesiącem solidarności z osobami cierpiącymi na mózgowe porażenie dziecięce, a 6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego (MPD). Na apelu uczniowie naszej szkoły obejrzeli film poświęcony temu zagadnieniu. Kolor zielony – kolor nadziei stał się symbolem solidarności z osobami cierpiącymi na MPD i ich rodzin.

Zdjęcia