W dniu 4 października uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w wyjeździe do Krakowa.
Uczniowie rozpoczęli dzień wizytą w Muzeum Inżynierii i Techniki uczestnicząc w lekcji „Tajemnice Układu SI”, a potem zwiedzali wystawę – Miasto. Technoczułość. Na wystawie można było oglądać niezwykłe zabytki techniki –
 eksponaty o unikatowym charakterze, repliki, modele, makiety, materiały audiowizualne i zdjęcia.
Natomiast na lekcji uczniowie sprawdzili swoją znajomość podstawowych jednostek układu SI oraz wypełniali karty pracy wykonując doświadczenia na specjalnie przygotowanych stanowiskach.
W II części wyjazdu pojechaliśmy do Ogrodu Doświadczeń gdzie poprzez zabawę uczniowie poznawali różne zjawiska fizyczne i próbowali swoich sił na przyrządach rozłożonych na obszarze ogrodu.