W dniach 24-26 maja bieżącego roku uczniowie klas 5b,6a i 6b wybrali się na wspólny wyjazd do Sandomierza.
Program wycieczki był bardzo atrakcyjny dla lubiących zwiedzać zakątki naszego kraju.
W pierwszym dniu uczestnicy wyjazdu mieli możliwość przejścia wąwozem lessowym im.Św. Królowej Jadwigi, zwiedzenia Starówki, obejrzenia zamku, katedry, domu Długosza, Collegium Gostamianum, dzielnicy żydowskiej. Usłyszeliśmy od przewodnika ciekawe historie na temat oglądanych miejsc.
Natomiast wizyta w Zbrojowni była niezapomnianym przeżyciem, gdzie można było zobaczyć różne zbroje , a sposób przedstawienia był niesamowity.
Następne dni również ob fitowały w ciekawe zdarzenia- zwiedzanie zamku Krzyżtopór, Osady w Kopcu, spacer po najstarszych górach Polski- Górach Pieprzowych, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego, spacer po Kielcach , wzgórze Karczówka, Wzgórze Zamkowe, Kadzielnia.
Wieczorami natomiast uczniowie  grali w gry planszowe oraz sportowe.
Podsumowując, każdy nawet najwybredniejszy uczeń- turysta mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. A zakupione pamiątki pozwolą przypominać sobie mile spędzone chwile.

Zdjęcia