W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jej celem było kształtowanie wśród uczniów poczucia przynależności narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski. Uczniowie klas I-III dowiedzieli się, jak ważne było uchwalenie Konstytucji i jakie to miało znaczenie dla następnych pokoleń.
Dziękujemy organizatorom Pani Annie Hajduk, Aleksandrze Pałka, Dagmarze Szaramie oraz Panu Mateuszowi Wiernkowi za zaangażowanie oraz przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia w naszej szkole.

Zdjęcia