W dniu 22.12.22 roku w naszej szkole zostały wystawione szkolnej publiczności Jasełka przygotowane przez tegorocznych bierzmowańców z klas 8d. Gościnie wystąpiły również dwie uczennice, jedna z klasy 4b Maria Gomóła oraz całość uwieńczył występ uczennicy klasy 2b Mai Gaweł. Uroczystość naszą uświetnili swą obecnością zaproszeni goście m.in. proboszcz miejscowej parafii ks.Andrzej Hnida, przyjaciel naszej szkoły p. Antoni Lasota, przedstawiciel Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Mysłowice p. Aneta Andrzejewska oraz przedstawiciele rodziców. 

Dyrektor A. Lasocka przywitała zaproszonych gości a na koniec wszystkim złożyła świąteczne życzenia dziękując również p.Dominice Gomóle oraz p. katechecie Pawłowi za przygotowanie tegorocznych Jasełek. Głos również jak zwykle podczas swojej obecności zabrał nasz szkolny przyjaciel p. Antoni Lasota życząc wszystkim zdrowia i spokojnych świąt.  

Atmosfera tegorocznych Jasełek uświetniona była tekstem Ewangelii św. Łukasza oraz pantomimą bierzmowańców przeplataną wspólnym śpiewem kolęd dobranych do przestawianych treści. Uczniowie z uwagą obserwowali przedstawienie i ochoczo włączali się w śpiew na miarę swych możliwości. Po Jasełkach zaprezentowały się również pierwsze i trzecie miejsce Szkolnego konkursu piosenek świątecznych oraz zostały rozdane nagrody w innych szkolnych konkursach.