We wtorek 11 października 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu odbyła się Uroczystość Pasowania na Ucznia Klasy Pierwszej.

      To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
Ceremonię otworzyła Dyrektor Szkoły Pani Agnieszka Lasocka, która przywitała przybyłych gości:
Prezydenta Miasta Mysłowice Pana Dariusza Wójtowicza
Zastępcę Prezydenta Pana Mateusza Targosia
Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta Panią Annę Górny
Radnego Miasta Mysłowice Pana Mariusza Wielkopolana
Prezes Stowarzyszenia Łączą nas Mysłowice Panią Annę Kozłowską
Przewodniczącego Rady Dzielnicy Pana Rafała Słabosza
Zastępcę Przewodniczącego Pana Rafała Norasa
Przewodniczącego Rady Rodziców SP3 Pana Michała Chojkowskiego
Kawalera Orderu Uśmiechu Pana Adama Plackowskiego
Przyjaciela Szkoły Pana Antoniego Lasotę
Rodziców pierwszoklasistów, przedszkolaków z przedszkola nr 20 oraz uczniów klas starszych naszej szkoły.

      Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonali Pan Prezydent Dariusz Wójtowicz oraz Pani Dyrektor Agnieszka Lasocka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mysłowicach.
Po ceremonii pasowania Pani Dyrektor w imieniu swoim i Pani wicedyrektor Małgorzaty Bernaś wygłosiła przemówienie skierowane do naszych najmłodszych uczniów.
Nie zabrakło również budujących, ciepłych słów od Prezydenta Miasta Mysłowice Pana Dariusza Wójtowicza.
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci. Inicjatorem przedsięwzięcia była Pani Prezes Stowarzyszenia Łączą nas Mysłowice Anna Kozłowska a także Radny Miasta Mysłowice Pan Mariusz Wielkopolan. Za upominki z całego serca dziękujemy.
Pani Dyrektor podziękowała za profesjonalne przygotowanie uroczystości Pani Elżbiecie Mikołajewskiej, Grażynie Jendrzejczak i Panu Mateuszowi Wiernkowi, dzieciom za piękny występ a także za włączenie się w organizację pracownikom obsługi.
To był wspaniały pełen pozytywnej energii dzień dla nas wszystkich naszym najmłodszym uczniom życzymy uśmiechu, samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Zdjęcia z uroczystości.