22 września uczniowie kl.5b,6a,6b wybrali się wraz z wychowawcami na wycieczkę do najmniejszego PN w Polsce- Ojcowskiego. Bukowy las przywitał nas wilgotnym powietrzem, ale widok na urokliwe, wapienne ostańce, zrekompensował wszystko :). Uczniowie świetnie poradzili sobie ze stromym podejściem  do Groty Łokietka. Warto było ją zobaczyć. Przepiękne stalaktyty, stalagmity i stalagnaty „przeniosły ” nas w odległe czasy. Podziwialiśmy również Maczugę Herkulesa, Bramę Krakowską, zamki w Ojcowie i Pieskowej Skale. Tam, zwiedzaliśmy komnaty królewskie, wypełnione okazałymi meblami, malowidłami i strojami z XIXw. Do  Mysłowic wróciliśmy późnym popołudniem, choć trochę zmęczeni, to jednak bardzo zadowoleni:)