11 czerwca społeczność szkolna przeżywała wspaniały jubileusz 100-lecia naszej szkoły.

Cała uroczystość rozpoczęła się uroczystym pochodem ze szkoły do parafii p.w. NPNMP i św. Maksymiliana Marii Kolbe gdzie odbyła się Msza Święta w intencji uczniów, rodziców oraz pracowników Jubilatki.

Po Mszy delegacja udała się na skwer koło ronda przy ulicy Mickiewicza aby zasadzić pamiątkowy dąb upamiętniający 100-lecie przyłączenia Śląska do Polski.

Film z momentu zasadzenia dębu

Następnie odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyło wielu wspaniałych gości, między innymi Pan Marek Michalak -Kanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu a jednocześnie nasz patron. Podczas akademii mieliśmy okazję posłuchać wypowiedzi byłych absolwentów na temat naszej szkoły.

Wspomnienia Absolwentów.

Po akademii nastąpiło zamknięcie Kapsuły Czasu, która na 25 lat zachowa naszą historię dla przyszłych pokoleń.

Film z zamknięcia Kapsuły Czasu

Ostatnim punktem sobotniego dnia był rodzinny festyn, który rozpoczął się o godzinie 15.00.

W czasie festynu została odtańczona Belgijka w kształcie liczby 100 oraz rozegrał się mecz pomiędzy reprezentacją dorosłych (nauczycieli i rodziców) i reprezentacją dzieci (uczniów i absolwentów).

Film z tańczenia Belgijki