14 marca uczniowie klasy 4a uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat staropolskich zwyczajów wielkanocnych. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się m. in. co to jest grzanie żuru, jak wyglądał kiedyś Wielki Post oraz jakiego koloru pisankę należy dać niechcianemu adoratorowi. Na koniec zajęć uczniowie wykonali własne pisanki przy pomocy pszczelego wosku.

Po zakończonych zajęciach udaliśmy się na spacer po terenie Parku Etnograficznego gdzie mogliśmy oglądać chałupy i spichlerze z XVIII i XIX wieku. Na trasie naszej wędrówki zajrzeliśmy również do starego kościółka oraz szkoły. Nie lada atrakcją były dla nas zwierzęta, które napotkaliśmy w czasie naszego spaceru: kozy, owce, konia, krowę i króliki.

Zmęczeni po godzinnym spacerze ale pełni nowych wrażeń udaliśmy się do szkoły.