Facebook Like


Kalendarz
<< Marzec 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
ŻYCZENIA


Życzymy naszym Uczniom oraz ich Rodzicom i Opiekunom
spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.
Aby ten czas był czasem odpoczynku, refleksji i zatrzymania w biegu codzienności.


REKRUTACJA

O dnia 16 marca 2020 roku do 25 marca 2020 roku decyzją Ministra Edukacji Narodowej Szkoła jest zamknięta.
W związku z powyższym wszystkich chętnych rodziców zapraszamy do zapisywania swoich dzieci do klas I przez przesyłanie zgłoszeń na e-maila szkoły: sekretariat@sp3myslowice.pl, jeżeli nie mają Państwo możliwości przesłać zgłoszenia prosimy o kontakt telefoniczny 533587777 w celu zgłoszenia ucznia.Rozpoczęła się rekrutacja dla dzieci z rejonu do klasy I w roku szkolnym 2020/2021 - KARTĘ ZGŁOSZENIA można składać w wyżej opisany sposób.

Dla dzieci spoza rejonu rekrutacja do klasy I rozpocznie się 6 kwietnia i potrwa do 17 kwietnia zgodnie z zarządzeniem 30/20 Prezydenta Miasta Mysłowice.

Rekrutacja będzie przebiegała zgodnie z uchwałą NR VI/90/19 Rady Miasta Mysłowice.

Wniosek zgłoszenia dziecka spoza rejonu.

DZIEŃ OTWARTY I REKRUTACJA
O dnia 16 marca 2020 roku do 25 marca 2020 roku decyzją Ministra Edukacji Narodowej Szkoła jest zamknięta.
W związku z powyższym informuję, iż Dzień Otwarty Szkoły zaplanowany na 20 marca 2020 roku zostaje odwołany. Jednocześnie wszystkich chętnych rodziców zapraszamy do zapisywania swoich dzieci do klas I przez przesyłanie zgłoszeń na e-maila szkoły: sekretariat@sp3myslowice.pl
Z poważaniem
Barbara Zawiślak - Dyrektor Szkoły

INFORMACJA
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju, powołując się na I Zastępcę Prezydenta Miasta Mysłowice przekazuję informację:
Przedszkola, szkoły i inne placówki oświatowe w Mysłowicach mają zakaz organizowania wyjść, wycieczek oraz różnego rodzaju imprez w szkole i poza nią.
Biorąc pod uwagę powyższe informuję, iż Dzień Otwarty Szkoły zaplanowany na 20 marca 2020 roku zostaje odwołany. Jednocześnie wszystkich chętnych rodziców zapraszamy do zapisywania swoich dzieci do naszej szkoły w godzinach pracy sekretariatu 7:00-16:00.
Z poważaniem
Barbara Zawiślak - Dyrektor Szkoły
UWAGA! WAŻNE!
Informacja o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole.

Od 12 do 13 marca br. funkcjonowanie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mysłowicach zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie Szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych, tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci rodziców nie mogących zapewnić opieki swoim pociechom. Informujemy, że obiad w dniu jutrzejszym będzie wydawany od g. 11.30 do 13.00. W piątek obiadu nie będzie.
Od dnia 16 marca do 25 marca Szkoła jest zamknięta . To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Rodzicu,

• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
• jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
• przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
• rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
• śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,
• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
• przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
• odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
• przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
• nauczyciele przekażą Ci informację o zakresie materiału z jakim masz się zapoznać w czasie Twojej nieobecności w szkole.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl są udostępnione
e-materiały do wykorzystania w samodzielnej nauce przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

• Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
• Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Z poważaniem Dyrekcja Szkoły

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE
4 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty wychowawczo - profilaktyczne dla uczniów klas 7 i 8. Prowadzone były przez pana Marcina Tyburczego - pedagoga, dyrektora projektu spotkań z młodzieżą Fundacji Latarnia. Warsztaty dotyczyły dwóch zagadnień.
1. Uzależnienia : narkotyki, alkohol, dopalacze, papierosy, komputer, telefon komórkowy; czym jest uzależnienie?, gdzie szukać pomocy?, konsekwencje brania, picia, zażywania.
2. Stop przemocy: cyber przemoc, przemoc fizyczna, przemoc psychiczna; czym jest przemoc?, jak walczyć z przemocą?, konsekwencje przemocy.
Autorskie spotkanie pana Marcina z naszą młodzieżą oparte było na historiach i świadectwach z życia osób, które były uzależnione. Przedstawiał realia walki i ceny, którą ludzie uzależnieni musieli zapłacić, aby żyć w wolności bez nałogów. Warsztaty, rozmowy z młodzieżą przeplatane były autorskimi piosenkami, których teksty dotyczyły omawianych tematów.
Nasza młodzież wysoko oceniła spotkanie z panem Marcinem Tyburczym.
APEL- ŻOŁNIERZE WYKLĘCI
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu przygotowanym przez Panią Ewę Orzechowską na temat Żołnierzy Wyklętych. Wspólnie obejrzeliśmy film IPN obrazujący dzieje wojenne naszego narodu oraz zapoznaliśmy się z podstawowymi informacjami na temat Żołnierzy Wyklętych, poznaliśmy również, krótkie biografie niektórych z nich. Dziękujemy uczennicom klasy 5 za poprowadzenie akademii, uczniowi klasy 8 za przygotowanie prezentacji oraz uczniowi klasy 6 za wykonanie na gitarze utworu patriotycznego.
Zdjęcia
PAN KOREK
W lutym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji warsztatów naukowych z Panem Korkiem. W tym roku dzięki funduszom z Rady Rodziców nasze pociechy mogły poznać tajniki ciekłego azotu. Uczniowie wspólnie wykonywali zdrowe lody oraz na własnej skórze mogli poczuć działanie ciekłego azotu. Nie lada wyzwaniem i ciekawostką było zjedzenie zanurzonego w ciekłym azocie chrupka kukurydzianego efektem czego była zamiana naszych uczniów w ziejące smoki. Warsztaty jak co roku spotkały się z wielkim zainteresowaniem naszych uczniów.
Zdjęcia
JĘZYKA NIEMIECKI PEŁEN SUKCESÓW
Gratulacje dla Dominiki Bryk z klasy 8b, która zajęła 3 miejsce w mysłowickim międzyszkolnym konkursie z języka niemieckiego Deutsch Meister organizowanym przez SP1.
SUKCESY SPORTOWE
W piątkowym turnieju piłki nożnej halowej o puchar dyrektora szkoły sportowej reprezentacja naszej szkoły zajęła bardzo dobre II miejsce ! Gratulacje dla zawodników (Kamil Kowal, Wiktor Kurasz, Błażej Walcki, Tymoteusz Gerlich, Witold Sablik, Miłosz Szumiński, Gabriel Szumiński, Szymon Nowakowski, Marcel Patoń, Jan Walczyński).
DZIEŃ OTWARTY
Serdecznie zapraszamy do udziału w "Dniu Otwartym" naszej szkoły, który odbędzie się 20 marca 2020r. w godz. od 17.00 do 19.30. Podczas tego dnia przyszli uczniowie klas pierwszych będą mieli okazję zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną i wziąć udział w licznych atrakcjach.
Zwracamy się również do Państwa z prośbą o przekazanie tej informacji swoim znajomym i rodzinie. Rekrutacja do klas pierwszych dla dzieci z rejonu szkoły już się rozpoczęła, natomiast dla chętnych spoza rejonu rozpocznie się w kwietniu.


Copyright © Szkoła Podstawowa nr 3 Mysłowice 2014
41-400 Mysłowice, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6
tel. +48 32 222 25 39 fax +48 32 223 28 183,317,095 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.