Facebook Like


Kalendarz
<< Październik 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
KOLEJNE SUKCESY
W dniu 16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 15 w Mysłowicach odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas III " Zadania Sowy Mądrej Głowy", w którym uczeń naszej szkoły Szymon Frączek zajął I miejsce.
To nie jedyne osiągnięcie Szymona ponieważ w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym KANGUREK zajął 2 miejsce w powiecie katowickim.
Obecnie Szymon jest uczniem klasy IIIc, mamy nadzieję, że swoje zdolności będzie rozwijał także w klasach starszych.

Zdjęcia
UCZNIOWIE NA ŁYŻWACH
W tym roku szkolnym od października do kwietnia uczniowie naszej szkoły, w większości z klas pierwszych brali udział w zajęciach na lodowisku JANTOR w Katowicach. Inicjatorem zorganizowania zajęć była Aleksandra Pałka. Uczniowie swoje umiejętności w zakresie jazdy na łyżwach nabywali i doskonalili pod okiem trenerów z klubu MUKS "Naprzód Janów". Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni, ponieważ zajęcia odbywały się w atrakcyjnej formie, np. wyścigów, gier i zabaw.
Liczymy na to, że w przyszłym roku szkolnym zajęcia będą kontynuowane :-)

Zdjęcia
TURNIEJ EKOLOGICZNY
26 kwietnia trójka naszych uczniów z klas I-III Natan Kozłowski, Tomasz Burda i Mateusz pod opieką pani Aleksandry Pałki i Agnieszki Roik, wzięła udział w Miejskim Turnieju Ekologicznym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr13 w Mysłowicach. Założeniem imprezy było rozwijanie u dzieci postaw proekologicznych, wzbogacanie wiedzy przyrodniczej oraz rozwijanie umiejętności komunikacyjnych. Najlepsi okazali się uczniowie z SP 4, jednak naszym uczniom do podium zabrakło jedynie punktu. Oczywiście wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły, oprócz turnieju brały udział w występach grup tanecznych Majery oraz w zabawie na specjalnie dla nich przygotowanych dmuchańcach.

Zdjęcia
KLASÓWKA POWSTAŃCZA
Dnia 26 kwietnia 2018 r uczeń klasy Vb Krzysztof Kiczka wziął udział w finale Klasówki Powstańczej. W finale wzięło udział 40 uczniów od poziomu szkoły podstawowej do liceum, którzy zakwalifikowali się spośród 533 uczniów biorących udział w eliminacjach przeprowadzonych w 113 szkołach na terenie 9 województw. Krzysztof uplasował się swoim 16 punktów na 20 maksymalnie na 14 miejscu tegorocznego finału. Jest to dla nas wielka radość z tak wielkiego sukcesu, gdyż był on jednym z kilku uczniów z poziomu szkół podstawowych, którzy zakwalifikowali się do finału. Serdecznie Mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcie
ZBIÓRKA DLA BUREGO MISIA.
Szkolne Koło Wolontariatu zachęca wszystkich uczniów oraz rodziców do udziału w zbiórce artykułów spożywczych, potrzebne jest: kakao rozpuszczalne, płatki śniadaniowe, nutella, olej słonecznikowy lub rzepakowy. Zbiórka jest przeprowadzana w naszej szkole na rzecz Fundacji Wspólnoty Burego Misia. Produkty te zostaną przeznaczone na obóz Burego Misia dla osób niepełnosprawnych, który odbędzie się w wakacje. Mamy nadzieję, że i tym razem nasza szkolna społeczność pokaże jak bardzo potrafimy pomagać potrzebującym. Uczniowie klas młodszych mogą przynosić produkty do swoich wychowawczyń, natomiast uczniowie klas IV-VII prosimy dostarczać produkty do p. Dominiki Gomóły. Zbiórka potrwa do 15-go czerwca. Zachęcamy do udziału.

Jednocześnie bardzo dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w akcję "Znaczki dla Misji" - uzbieraliśmy ich bardzo dużo. W dniu jutrzejszym zostaną one wysłane do Księży Werbistów odpowiedzialnych za akację.
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
Uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkursach z języka angielskiego na terenie miasta Mysłowice i godnie reprezentowali naszą szkołę.

Oto uczniowie, którzy zdobyli miejsca w poszczególnych konkursach:

Mateusz Seiffert III miejsce w konkursie "Piosenki anglojęzycznej"

Krzysztof Kiczka III miejsce w konkursie " Wiedzy o krajach anglosaskich"

Paulina Cymerys III miejsce i Magdalena Dudała V miejsce w piętnastej edycji " Międzyszkolnego konkursu języka angielskiego klas 4 -7".

Nauczyciele języka angielskiego gratulują laureatom i życzą dalszych sukcesów w konkursach z języku angielskim.

Zdjęcia
SUKCES W ZAWODACH PIŁKI NOŻNEJ
Uczniowie klas starszych zdobyli I miejsce w zawodach z piłki nożnej na szczeblu miejskim. Finały były rozgrywane na boisku Unii Kosztowy. Gratulujemy zawodnikom: Iwo Filus, Adam Szubis, Kuba Stachura, Mikołaj Zipper, Kuba Osip, Kacper Ciuchta, Eryk Ogaza, Daniel Wróbel, Kacper Grądziel, Igor Kukwa, Dominik Broda, Kacper Filipiak.

Zdjęcie
INFORMACJE
Sekretariat szkolny w dniach: 30.04, 02.05., 04.05 będzie czynny w godzinach od 7 -12.Lista osób zakwalifikowanych/przyjętych do klasy I na rok szkolny 2018/2019 wywieszona zostanie 27.04.2018 na tablicy ogłoszeń w Szkole Podstawowej nr 3 w Mysłowicach.Osoby spoza rejonu prosimy o potwierdzenie woli posłania swojego dziecka do klasy I w roku szkolnym 2018/2019 do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mysłowicach
w dniach od 27.04.2018 do 09.05.2018.
W przypadku niepotwierdzenia dziecko zostanie wykreślone z listy dzieci przyjętych.
( formularz oświadczenia dostępny jest w sekretariacie szkolnym od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.00 do 15.00 ).
UCZNIOWSKI OGRÓDEK
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat projektu ogródka szkolnego wykonanego przez przedstawicieli Rady Rodziców naszej szkoły. Aby projekt minibudżetu dziecięcego został zrealizowany potrzebna jest pomoc wszystkich sympatyków naszej szkoły. Potrzebne będą materiały budowlane, roślinność oraz ręce do pracy. Szczegółowych informacji na temat projektu dostępne są w zakładce AKTUALNOŚCI RADY RODZICÓW.
MŁODZI MUZYCY Z NASZEJ SZKOŁY
Wyniki XX Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej


Zespoły wokalne - Szkoła podstawowa kl. VI-VII


I miejsce - "Dyszka” ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Mysłowicach

II miejsce - "Akord” ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mysłowicach

III miejsce - "Triada” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mysłowicach


Soliści instrumentalni


I miejsce – Ireneusz Szarszaniewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mysłowicach

II miejsce – Bartłomiej Krzyżak ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mysłowicach

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY
17 kwietnia w naszej szkole odbył się koncert umuzykalniający dla uczniów klas I-VII. Gościliśmy muzyków z grupy WIRTUOZ, którzy przenieśli uczniów w zaczarowany świat bajek Walta Disneya.

Zdjęcia


Copyright © Szkoła Podstawowa nr 3 Mysłowice 2014
41-400 Mysłowice, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6
tel. +48 32 222 25 39 fax +48 32 223 28 182,736,198 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.