Facebook Like


Kalendarz
<< Czerwiec 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
WIELKI SUKCES
Uczennice z klasy 6b Ewa Grabowska i Julia Kruzel zdobyły II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Językowym "Zmagania ze słowem" organizowanym przez SP nr 9. Musiały opanować liczne powiedzenia, przysłowia i związki frazeologiczne z zakresu miesięcy, pór roku, zdrowia, pracy, przyjaźni. Konkurs miał formę zróżnicowaną (praca z tekstem, ćwiczenia praktyczne, elementy dramy i nie tylko). Jak widać dziewczynki dały radę. Serdecznie gratulujemy :)

Zdjęcia
DZIEŃ OTWARTY
Zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na dzień otwarty do naszej szkoły. Spotykamy się 21 marca od godziny 17.00 do 19.00. Po akademii, która odbędzie się o godzinie 17.00 zapraszamy do zwiedzania szkoły oraz uczestnictwa w różnego rodzaju zabawach i aktywnościach intelektualnych.
KOMPETENCJE NA SZÓSTKĘ
Pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie KOMPETENCJE NA SZÓSTKĘ. Udział w programie rozwija kompetencje społeczne uczniów (kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość), kształci ich umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania, zapewnia uczniom wszechstronny rozwój osobowy i społeczny (komunikacja i współpraca w grupie, nawiązywanie relacji, realizacja wspólnego projektu), rozbudza i zaspokaja naturalną ciekawość poznawczą uczniów.
WSPIERAMY MISJE
Zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się w akcję KAŻDY ZNACZEK WSPIERA MISJE organizowanej przez Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie. Akcja polega na zbiórce ostemplowanych znaczków pocztowych, które następnie zostaną sprzedane przez Księży Werbistów a uzyskane pieniążki zostaną przekazane na wsparcie Misji. Ostemplowane znaczki (wycięte z 0,5cm marginesem) można przynosić do 30 kwietnia do p. Dominiki Gomóły (klasy IV-VII), do wychowawców (klasy I-III). Zachęcamy do udziału.
WSPÓLNE PRZYGOTOWYWANIE OZDÓB WIELKANOCNYCH
Zapraszamy uczniów klas IV-VII 8 marca do świetlicy szkolnej na wspólne tworzenie ozdób wielkanocnych. Uczniów prosimy o wcześniejsze wymyślenie ozdoby jaką chcą stworzyć oraz o przyniesienie potrzebnych do jej wykonania materiałów. Wykonane ozdoby zostaną pózniej sprzedane na szkolnym jarmarku. Spotykamy się by wspólnie działać od godziny 15.00 do 16.30. Rodziców prosimy o pisemną zgodę na udział dziecka oraz informacje o formie powrotu dziecka do domu. Zgody należy dostarczyć do 8 marca do p. Dominiki Gomóły.
KONKURS WIELKANOCNY
Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette zaprasza wszystkich uczniów klas IV-VII do udziału w Wielkanocnym konkursie.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu ozdoby wielkanocnej. Format oraz technika wykonania pracy dowolna. Podczas oceniania jury będzie brało pod uwagę pomysłowość, samodzielność wykonania pracy przez ucznia oraz estetykę pracy. Podpisane prace konkursowe należy składać do 16 marca 2018r u p. Dominiki Gomóły. (podpis powinien zostać umieszczony na oddzielnej kartce doczepionej do pracy tak aby jej nie uszkodzić – nie należy podpisywać pracy bezpośrednio na niej).
Celem konkursu jest kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych.
Prace konkursowe przechodzą na własność organizatora.
ZBIÓRKA SŁODYCZY
Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza Wielkanocną zbiórkę słodyczy dla wychowanków z ośrodka sióstr Boromeuszek w Mysłowicach. Zbiórka trwa od 1 do 16 marca. Słodycze uczniowie klas starszych przekazują p. Dominice Gomóle a uczniowie klas młodszych swojemu wychowawcy.
SUPER FARMER 2018
Nasza Szkoła wraz z Funduszem Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette zaprasza wszystkich mieszkańców Mysłowic - niezależnie od wieku, do udziału w IV Mysłowickich Mistrzostwach w Super Farmera, które odbędą się 14 kwietnia 2018r o godzinie 10.00 w naszej szkole. W Mistrzostwach może wziąć udział każda osoba, która w dniach od 19 lutego do 9 kwietnia 2018r dokona zgłoszenia poprzez wysłanie wiadomości mailowej na adres dominikagomola@wp.pl. Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, wiek oraz miejscowość osób chcących brać udział w zabawie. Pełny regulamin Mistrzostw dostępny w zakładce SUPER FARMER 2018. Zachęcamy do udziału całe rodziny.
Mistrzostwa zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Pana Edwarda Lasoka.
ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA
Szkolne Koło Wolontariatu w dniach 15/16 stycznia zorganizowało na terenie naszej szkoły zbiórkę pieniędzy dla mysłowickiego schroniska. Zbiórka będąca inicjatywą uczennic z klasy 7b zaowocowalą kwotą 414,34zł. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i otwarte serca. Każdy uczestnik akcji otrzymał w podziękowaniu naklejkę-serduszko pełne kolorowych, zwierzęcych łapek jako symbol otwartości serca na potrzeby zwierzaków.
URATUJMY LENKĘ
Ruszył wyścig z czasem o życie małej Lenki Surmy. Całe Mysłowice włączyły się w akcję mająca na celu uratowanie Lenusi. Mamy mało czasu, a potrzeby są ogromne bo przeszło 600 000zł. Również nasza szkoła pragnie włączyć się w akcję dlatego od dnia dzisiejszego na dyżurce znajduje się puszka do której można wrzucać datki na leczenie Lenki. Zbiórka odbędzie się również podczas zebrań z rodzicami 23 stycznia - członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu będą z puszką czekali na Państwa przy głównym wejściu do szkoły. Nie bądźmy obojętni na wielkie cierpienie, które dzieje się obok nas. Zachęcamy do udziału w zbiórce.
Informacje nt Lenki dostępne tutaj.
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Życzymy Wam drodzy Uczniowie oraz Waszym rodzinom radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku oraz spokojnego czasu spędzonego w gronie najbliższych. Niech Boża Dziecina obdarza Was swoimi Łaskami.
Życzy Dyrekcja SP3 wraz z Gronem Pedagogicznym


Copyright © Szkoła Podstawowa nr 3 Mysłowice 2014
41-400 Mysłowice, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6
tel. +48 32 222 25 39 fax +48 32 223 28 182,675,534 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.