Facebook Like


Kalendarz
<< Styczeń 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
INFORMACJA
W związku z panującymi upałami sekretariat szkoły czynny do godziny 14.00 (do odwołania).
Lista podręczników 2018/2019
Lista podręczników na rok szkolny 2018/2019 jest dostępna w zakładce DOKUMENTY.
WAKACJE
Dyrekcja Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym życzy wszystkim uczniom wspaniałych, radosnych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!
FESTYN
Słoneczny Festyn Rodzinny w Trójce, cudowna pogoda i wyjątkowe atrakcje.

W piękną, niezwykle słoneczną i gorącą czerwcową sobotę, w Szkole Podstawowej nr 3 w Mysłowicach zapanowała radosna atmosfera zabawy. Festyn rozpoczął się bardzo uroczyście, a wszystkich powitała ciepło − dyrektor szkoły Barbara Zawiślak. Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiły, że plac szkolny wypełnił się tłumem aktywnych nauczycieli, rodziców i uczniów. Do szkoły przyjechał Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok, a także Poseł Wojciech Król. Wśród gości, którzy odwiedzili Trójkę byli także: Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek, Radny Zbigniew Zduniak, Ks. Dziekan Rafał Ryszka, Ks. Przemysław Budniak, Adam Plackowski - Dyrektor Muzeum Miasta Mysłowice, Beata Pająk-Raś- Dyrektor Przedszkola nr 8, Przewodniczący Rady Seniorów Antoni Lasota wraz z małżonką, Piotr Olszowski- Prezes Stowarzyszenia Nasze Mysłowice, przedstawiciele Straży Pożarnej i Straży Miejskiej.
Trójka mieniła się kolorami… już nie tylko swoich wesołych okienek, ale także brokatowych tatuaży, tęczowych warkoczyków i wielkich dmuchanych zamków. Stoiska uginały się od smakołyków − kolorowych ciasteczek, deserów, pianek, pucharków, po brzegi wypełnionych fantazyjnymi posypkami, a nad nimi roznosił się zapach przeróżnych, przygotowanych przez mamy, pyszności. Rozpoczęło się prawdziwe szaleństwo – trudno było się zdecydować, co wybrać! Było słodko i słono. Talerze wypełniały kruche ciasteczka, sałatki, a na grillu pod okiem tatusiów, piekły się świeże, chrupiące kiełbaski. Rodzice, dzieci i zaproszeni goście mogli poczęstować się pyszną, orzeźwiającą lemoniadą. Dla zmęczonych przewidziano nawet energetyczną kawę z gałką lodów i oryginalnymi przyprawami.
Na scenie przez cały czas trwania imprezy uczniowie mysłowickiej Trójki prezentowali swoje talenty wokalne, instrumentalne i taneczne. Na wszystkich czekał szereg atrakcji − począwszy od pokazów tańca „Majery” i zumby, a skończywszy na „torze przeszkód” Straży Miejskiej i loterii fantowej. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się autka przywiezione z Sali zabaw Monkeylandia z Katowic, warsztaty Lego Edukido, malowanie twarzy i jednodniowe farbowanie włosów. Prawdziwe oblężenie przeżył wóz strażacki! Strażacy pozwolili dzieciom stać się prawdziwymi bohaterami. Nowością na tegorocznym festynie była Bitwa Angry Birds. Uczniowie z procy wystrzelali szalone ptaki celując prosto w wieżę kartonów. Na boisku szkolnym odbyły się także mecze piłki nożnej (rodzice vs uczniowie), a na sali gimnastycznej w siatkówkę zagrały mamusie vs uczeninice SP3. Można było także kupić gazetkę szkolną. Miło było patrzeć, jaką frajdę sprawił całym rodzinom udział w grze terenowej, która cieszyła się ogromną popularnością. W Terenowej Grze Rodzinnej o Słoneczny Puchar Trójki wystartowało aż 27 rodzin. Warunkiem uczestnictwa było stworzenie drużyny składającej się z minimum jednego dziecka i jednego dorosłego. Drużyny w określonym czasie zaliczały zadania sprawnościowe i intelektualne. Rywalizacja była zacięta, ponieważ było o co walczyć. Nagrody dla zwycięskich rodzin ufundowali: Rzecznik Praw Dziecka, Sala Zabaw Maxymek, Sala Zabaw Monkeylandia oraz rodzice. Oprócz tego zwycięzcy w grze otrzymali pamiątkowy puchar Trójki oraz czytnik E-book ufundowany przez posła Wojciecha Króla. Grę Rodzinną wygrał Dominik Mrozik wraz ze swoim tatą, drugie miejsce zajęła rodzina Kokot, trzecie − rodzina Balcer.
Pogoda i humory dopisały. Chwilowe chmury rozpędziła piosenka „Tyle słońca
w całym mieście…” a festyn zakończył się powodzeniem. Z pewnością wszyscy będą go wspominać przez cały rok.
DZIEŃ DZIECKA W CMP
Klasa 4a brała udział w imprezie pt. " DZIEŃ DZIECKA W CMP". Jest to cykliczna impreza, w której organizator przeprowadza pożarnicze zawody sportowo-edukacyjne. Reprezentacja w składzie: Paulina Waliszko, Wiktoria Kasprzyńska, Karolina Gutowska, Mateusz Dziedzic, Dawid Zimny i Kacper Schmit zajęli 2 miejsce. Składamy serdeczne gratulacje.
GRATULUJEMY
Pan Adam Plackowski jest zatwierdzonym kandydatem na Kawalera Orderu Uśmiechu!
Bardzo dziękujemy Międzynarodowej Kapitule Orderu Uśmiechu oraz Kanclerzowi Markowi Michalakowi.
Gratulujemy wszystkim kandydatom, których z radością powitamy w gronie patronów naszej szkoły!

List
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się 22 czerwca o godzinie 8.00. Po zakończeniu w szkole odbędzie się Msza Święta o godzinie 10.00 w parafii NPNMP I św. Maksymiliana na którą również serdecznie zapraszamy.
KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY
Magdalena Dudała z klasy 7b została laureatką OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU - WSZCZEP SOBIE ZDROWIE, dla uczniów szkół gimnazjalnych. W ścisłym finale uczennica zajęła 9 miejsce!!! Startowało 4019 uczniów z całej Polski. Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Rektor ŚLUM, Rektor UJ, Wydział Biologii UŚ. Gratulujemy sukcesu.
Zdjęcia
BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI
Zapraszamy serdecznie na VI Bieg Świętojański.

Plakat
ZWYCIĘSTWO W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU W SUPER FARMERA
W dniu dzisiejszym (5.06.2018r) trójka naszych uczniów, Zuzanna Gomóła, Kinga Mucha i Szymon Walusz, walczyli w Warszawie w Ogólnopolskim Turnieju w Super Farmera. Była to dla nich wspaniała przygoda zwłaszcza, że pomimo debiutu na tych mistrzostwach Szymon Walusz zajął najwyższe podium. Uczniowie po zakończeniu turnieju mieli możliwość zwiedzenia z przewodnikiem Muzeum Powstania Warszawskiego co na pewno było niesamowitym przeżyciem. Dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły a Szymonowi z całego serca gratulujemy zwycięstwa.

Zdjęcia
ZAPRASZAMY NA FESTYN
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy na Festynie Rodzinnym 9 czerwca 2018 roku od godziny 15.00 do 19.00.

W tym roku na naszych gości oprócz pysznego jedzenia (ciasta, desery, sałatki, grill, wata cukrowa, napoje zimne i gorące) czeka mnóstwo atrakcji dla małych i dużych.

Przez cały czas trwania festynu najmłodsi będą mieli możliwość skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, zamków do skakania, pojeździć elektronicznymi samochodami, pomalować buzię, włosy czy zrobić sobie tatuaż czy zakupić los na Loterii Fantowej.

Inne atrakcje w czasie festynu to:

- prezentacja naszych szkolnych talentów,

- zumba dla wszystkich,

- pokaz szkoły tańca Majery

- warsztaty LEGO

- pokaz Straży Pożarnej

Nie zabraknie również okazji do wspólnej rodzinnej rywalizacji:

- Terenowa Gra Rodzinna o Słoneczny Puchar Trójki.

- wielka bitwa Angry Birds

- mecz piłki nożnej uczniowie klas 1-3 vs rodzice

- mecz piłki nożnej uczniowie klas 4-7 vs rodzice

- mecz siatkówki uczennice SP3 vs mamusie

ZAPRASZAMY!!!


PLAKAT

REGULAMIN GRY TERENOWEJ


Copyright © Szkoła Podstawowa nr 3 Mysłowice 2014
41-400 Mysłowice, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6
tel. +48 32 222 25 39 fax +48 32 223 28 182,843,785 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.