Facebook Like


Kalendarz
<< Czerwiec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III
Uczniowie klas 1-3 bardzo licznie włączyli się w obchody 100- lecia Niepodległości. Jedną z inicjatyw był udział w szkolnym konkursie recytatorskim dla klas młodszych "Moja Ojczyzna- Polska". Najpierw - jeszcze w październiku odbyły się eliminacje klasowe, następnie zwycięskie trójki z każdej klasy recytowały wiersze patriotyczne podczas II etapu konkursu- już przed szerszą publicznością ( czyli wszystkimi uczniami klas 1-3) Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas uroczystej akademii z okazji 100-lecia Niepodległej a wszyscy uczestniczący w akademii mieli okazję wysłuchać laureatów.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

KLASY I
I m. Anna Gołda – kl. 1 b
II m. Dariusz Cichoń - kl. 1 b
III m. Martyna Świtała – kl. 1 a

KLASY II
I m. Dorota Szmołda – kl. 2 b
II m. Zuzanna Jankowska – k. 2 a
III m. Błażej Walicki – kl. 2 b

KLASY III
I m. Hanna Chmielniak – kl. 3 a
I m. Jakub Fularski – kl.3 b
II m. Marcel Patoń – kl.3 b
III m. Dominik Mrozik – kl. 3 a

organizatorzy: Beata Duży i Anna Urbańczyk

Zdjęcia
WIZYTA W SCHRONISKU
Uczniowie naszej szkoły odwiedzili schronisko w Chełmku, podczas wizyty mieli możliwość kontaktu ze zwierzątkami. Otrzymaliśmy list z podziękowaniem za pomoc.

Zdjęcia
100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Świętujemy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!
Nasza szkoła w dniu dzisiejszym włączyła się w akcję polegającą na wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego o godzinie 11.11.

Udokumentowany rekord wraz z odpowiednią notką znajdziecie na facebooku naszej szkoły: #RekordDlaNIepodległej.

https://www.facebook.com/sp3myslowice/
12-go LISTOPADA
W dniu 12 listopada szkoła jest nieczynna.
MISTRZOWIE MATLANDII
Uczniowie klas 5 podczas zajęć matematyki korzystają z programu edukacyjnego Matlandia. Podczas lekcji uczniowie rozwiązują różnego rodzaju zadania multimedialne i zdobywają wirtualne punkty oraz odznaki. Postanowiliśmy również spróbować zawalczyć o nagrody dla naszej szkoły biorąc udział w konkursie MISTRZOWIE MATLANDII. Zwycięzcą konkursu okaże się klasa, która na terenie całej Polski uzyska najwięcej punktów oraz najwięcej odznak. Trzymamy kciuki za naszych młodych matematyków.

Logo konkursu
DZIEŃ NAUCZYCIELA
12 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która była zadedykowana wszystkim pracownikom szkoły oraz emerytowanym nauczycielom. Programem artystycznym przepełnionym tańcem, śpiewem i poezją uczniowie wyrazili swą wdzięczność nauczycielom za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Barbara Zawiślak, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.
TYDZIEŃ MATEMATYKI
W dniach 15-19 października na terenie naszej szkoły odbywał się TYDZIEŃ MATEMATYKI. Uczniowie brali udział w różnego rodzaju formach aktywności umysłowej. Poniedziałek był dniem brył i figur geometrycznych – na przerwie wyświetlana była prezentacja multimedialna obrazująca najpopularniejsze bryły. Uczniowie klas I, IV-V podczas lekcji tworzyli piękne obrazy z tangramów a uczniowie klas młodszych podczas przerw mogli budować dowolne konstrukcje na specjalnie przygotowanych stanowiskach. Tego dnia odbył się również konkurs dla klas starszych polegający na znalezieniu w naszej szkole jak największej ilości brył – rekordziści znaleźli nawet kilkadziesiąt przykładów.
Wtorek był dniem poświęconym dodawaniu i odejmowaniu – uczniowie klas starszych mogli wcielić się w rolę nauczycieli i podczas przerw przepytać młodszych kolegów – zamiast oceny zdolni matematycy otrzymywali motywujące naklejki. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie rozwiązywali krzyżówki obrazujące dodawanie i odejmowanie na liczbach rzymskich. Natomiast młodsi uczniowie mieli za zadanie rozwiązać matematyczny łańcuszek.
Środa to dzień mnożenia i dzielenia dlatego w klasach starszych został przeprowadzony konkurs „100 działań w 100 sekund” z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Tego dnia uczniowie mieli również możliwość przypinania na gazetce na półpiętrze praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym.
Czwartek to dzień zagadek. Uczniowie rozwiązywali podczas zajęć zagadki i łamigłówki – nie jedna głowa parowała z nadmiaru wiedzy, ale zabawa okazała się strzałem w dziesiątkę.
Piątek to dzień gier planszowych. Uczniowie podczas zajęć grali w swoje ulubione planszówki – alternatywę dla gier komputerowych.
Podczas tygodnia matematycznego została również przeprowadzona loteria matematyczna oraz konkurs na rymowankę matematyczną – wyniki już wkrótce.

Zdjęcia
TRÓJKA W GRONIE LAUREATÓW
# BEACTIVE zasada prosta!
Ten, kto chce, wyzwaniu sprosta,
Bo kto trochę potrenuje,
Od razu się lepiej czuje.
Europejski Tydzień Sportu w naszej szkole obchodzony był po raz czwarty, a po raz pierwszy znaleźliśmy się w gronie laureatów. Miejsce w nagrodzonej „11-tce” cieszy, bo sportowych wydarzeń w całym kraju było sporo. Hasłem tegorocznej akcji było „Czas na aktywność, czas na #BeAktiv”. Pomysłów było dużo, niektóre zostaną wykorzystane w przyszłym roku. Co ciekawego działo się u nas? Codziennie coś innego. Były pokazy judo z Młodzieżowymi Mistrzyniami Świata, Alicją Gowarzewską i Dominiką Nowicką, które wraz z trenerem Ryszardem Dziewulskim przybliżały specyfikę swojej dyscypliny. Zajęcia z uczniami prowadzili szczypiorniści, Jakub Mauer i Dawid Wilk oraz Dariusz Opatrzyk, trener badmintona oraz siatkarze GKS-u Katowice. O swojej przygodzie z lekkoatletyką opowiedział trener żeńskiej sztafety 4 x 400m, Aleksander Matusiński, z którym mogliśmy przeżyć jeszcze raz bieg po złoty medal ME jego Aniołków. Młodzi hokeiści, Dominika i Hubert, zaprezentowali sprzęt niezbędny do treningów i gry. Podczas aktywnych przerw przy muzyce można było wyginać śmiało ciało, pograć w tenisa stołowego, poskakać w klasy. Był mecz Matki – Córki w siatkówkę (górą tym razem były Matki) oraz zajęcia dla Seniorów. Podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie rozgrywali mecze międzyklasowe w grach zespołowych. Zwieńczeniem ETS był Bieg dla Niepodległej, w którym stu uczniów przebiegło sto okrążeń, trzymając w rękach flagi. 12 października w Warszawie odbędzie się Gala podsumowująca tegoroczną edycję Europejskiego Tygodnia Sportu, na którą przedstawiciele Trójki zostali zaproszeni.

Zdjęcia
BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
W piątek 5 października nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali w naszej szkole Bieg Niepodległości. 100 uczniów klas III-VIII przebiegło łącznie 100 okrążeń aby przez pasje dla sportu, życia i wolności uczcić 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu , sportowym wysiłkiem oddaliśmy również cześć ludziom, którzy nierzadko poświęcili życie, abyśmy współcześnie cieszyli się wolnością, którą bieg, jako najbardziej naturalna forma ruchu człowieka , doskonale wyraża.


Zdjęcia
SPOTKANIE Z SIATKARZAMI
W środę 3 października odwiedzili naszą szkołę wielcy - dosłownie i w przenośni- goście. Siatkarze PLUS Ligi Wojciech Sobala i Dawid Woch - zawodnicy GKS Katowice. Siatkarze najpierw przeprowadzili rozgrzewkę z klasa 4a i 5c a później pokazali uczniom serię siatkarskich ćwiczeń. Lekcję zakończyło spotkanie z siatkarzami, na którym dzieci zadawały pytania zawodnikom. A potem były wspólne zdjęcia i autografy. Siatkarze dla wszystkich ćwiczących mieli niespodzianki - gadżety klubowe.


Zdjęcia
PROJEKT - KSIĄŻKA
„Książka jaką chciałbyś mieć w bibliotece szkolnej.”

I. Założeniem projektu jest rozbudzenie motywacji do czytania; poznanie konkretnych pozycji książek, lektur, zagadnień bibliotecznych; rozwijanie aktywności i ciekawości związanej ze światem książki; rozwijanie i poszerzanie wiedzy o świecie; wspomaganie rozwoju emocjonalnego i moralnego dzieci.
II. Nauczyciele przygotowujący projekt :
mgr Grażyna Jendrzejczak
mgr Anna Sobczyk
III. Realizacja projektu odbywać się będzie w okresie od 1 -31 października 2018 roku.
IV. W projekcie wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 Mysłowicach im. Kawalerów Orderu Uśmiechu; ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6,41-400 Mysłowice.
V. Celem projektu jest wzbogacenie księgozbioru biblioteki szkolnej o książki atrakcyjne dla dzieci i młodzieży oraz lektury szkolne.
 Rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów.
 Promocja literatury i czytelnictwa wśród uczniów.
 Poprawa stanu czytelnictwa w szkole.
 Rozwijanie wyobraźni dziecięcej, odwoływanie się do dziecięcych uczuć i wrażliwości.
 Przygotowanie do poszukiwania potrzebnych informacji i materiałów,
 Doskonalenie umiejętności językowych.
 Wyrabianie nawyków pożytecznego spędzania wolnego czasu.
 Wspomaganie rozwoju emocjonalnego, dostarczanie pozytywnych przeżyć, budowanie poczucia własnej wartości, uczenie wartości moralnych.
VI. Pierwszym etapem realizacji projektu jest rozmowa z uczniami na temat korzyści jakie niesie czytanie. Książka jest jednym z najważniejszych środków oddziaływania na osobowość dziecka. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych jest bardzo ważne, gdyż kontakt z lekturą ma ogromny wpływ na rozwój intelektualny i psychiczny człowieka. Dziś w dobie komputerów i telewizji, szczególnie ważne staje się kształtowanie w człowieku nawyku i potrzeby obcowania z książką.
VII. Drugim etapem realizacji projektu jest zorganizowanie na terenie naszej szkoły akcji zbierania książek
 Lektur
 Bajek, książek popularno–naukowych.
 Nowości wydawniczych.
 Książek zadbanych, niezniszczonych, pozycji ciekawych dla dzieci i młodzieży.
 Audiobooków.


Copyright © Szkoła Podstawowa nr 3 Mysłowice 2014
41-400 Mysłowice, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6
tel. +48 32 222 25 39 fax +48 32 223 28 182,920,116 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.