Facebook Like


Kalendarz
<< Kwiecień 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
PAMIĘTAMY
W związku z akcją Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta", mającą na celu upamiętnienie ważnych dla uczniów postaci i wydarzeń, w środę 30 października uczniowie klasy 4a i 5b odwiedzili cmentarz przy ulicy Mikołowskiej w Mysłowicach, aby zapalić znicze na grobach osób związanych z historią regionu oraz lokalną społecznością.

Zdjęcia
TYDZIEŃ MATEMATYCZNY - PODSUMOWANIE
Za nami TYDZIEŃ MATEMATYCZNY podczas, którego uczniowie zmierzyli się z różnego rodzaju zagadkami, łamigłówkami i zadaniami logicznymi. Poniżej prezentujemy wyniki dwóch przeprowadzonych w tym czasie konkursów:

1. Konkurs Tabliczka Mnożenia z MatZoo:
I miejsce - Wojciech Szymczyk klasa 7b
II miejsce - Mateusz Dziedzic klasa 6a
III miejsce - Zuzanna Gomóła klasa 6b oraz Szymon Walusz klasa 6a

2. Konkurs matematyczno-plastyczny "Obrazek geometryczny"

Klasy 3:
I miejsce - Oliwia Ryfiak klasa 3a
II miejsce - Rafał Rompel klasa 3a
III miejsce - Lila Pastuszka klasa 3a

Klasy 2:
I miejsce - Edyta Sobczak klasa 2a
II miejsce - Jakub Domagała klasa 2a
III miejsce - Martyna Świtała klasa 2a

Klasy 1:
I miejsce - Matylda Biłka klasa 1a
II miejsce - Marysia Gomóła klasa 1b
III miejsce - Adrianna Moś klasa 1b

Serdecznie gratulujmy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę.
Organizatorzy TYGODNIA MATEMATYCZNEGO
SADZENIE KROKUSÓW
Uczniowie klasy 7b wraz z wychowawczynią Panią Barbarą Olszowską uczestniczyli w kontynuacji akcji sadzenia krokusów na placu św. Jana Pawła II. W ten sposób uczniowie naszej szkoły dbają o najbliższe otoczenie.

Zdjęcia
TYDZIEŃ KULTURY I JĘZYKA OJCZYSTEGO
Moi Drodzy!
Tydzień Kultury i Języka Ojczystego za nami!
Podczas minionego tygodnia nauczyciele języka polskiego przygotowali wiele ciekawych aktywności. Na przerwach łamaliśmy języki czytając rymowanki, a na zajęciach języka polskiego akcentowaliśmy głośne czytanie tekstów literackich.
Poza tym w poniedziałek niektórzy uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie recytatorskim – Poezja Jana Brzechwy (Marysia Gomóła Ia, Martyna Świtała IIa, Oliwia Wujec IIa, Anna Gołda IIb, Nina Łankiewicz IIb, Martyna Fijoł IIb, Kurasz Wiktor IIIa, Gliński Szymon IIIa, Rafał Rompel IIIa, Stanisław Rosiak IIIb, Karolina Stebnicka IIIb). III miejsce zajął Rafał Rompel i Karolina Stebnicka, miejsce II – Oliwia Wujec a miejsce I zajęła Anna Gołda. Ania będzie reprezentowała naszą szkołę w kategorii klas młodszych na „Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Po drugiej stronie tęczy”.
We wtorek przedstawiciele klas IV-VI zmagali się z zawiłościami języka polskiego podczas Turnieju wiedzy o języku polskim. Najlepiej poradził sobie zespół w składzie: Ksawery Balcer, Zuzanna Drobiec i Sandra Kurasz, II miejsce zajął zespół: Jadzia Herman, Hania Kokot i Hania Chmielniak, miejsce III zdobył skład: Zuzanna Gomóła, Michał Garus, Marcel Patoń.
W czwartek w dostojnej atmosferze Narodowe Czytanie wybranej noweli polecanej przez Parę Prezydencką odbyło się w klasach VII i VIII.
W piątek kreatywnością wykazali się uczniowie, którzy przygotowali stroje na Dzień Ulubionej Postaci Literackiej, m.in.:
4a: Lena Kwaśny - Pipi Lansztrung
4b: Kuba Fularski - Bocian Kajtek
4d: Sandra Kurasz- Królik (Alicja z krainy czarów)
Gosia Nosowska - Pipi Lansztrung
Milena Czerner - Wiktoria (Jeźdźcy smoków)
5b: Emilia Sobczak - Hermiona Granger
5c: Julia Skrzypczak - Pipi Lansztrung
5d: Marta Tatarek - Amor
Marek Mierzejewski- Lif ( Arena 13)
Oliwia Koba- Kot w butach
Ksawery Balcer- James Bond
Maja Cyran- Kot w butach
6a: Szymon Walusz- Romeo ( Romeo i Julia)
6b: Franek Mauer- Nit Bielecki
Paulina Zakrzewska- pani McGonagall( Harry Potter)
6c: Martyna Matlik - Chińczyk
Letycja Sitarz- Mistrz Malgu
Zuzanna Drobiec - Mistrz Malgu
Wojciech Stajniak - Strażak
7c: Kacper Pudrzyński- Harry Potter
Krzysztof Drab - Pinokio
Kacper Hajduk - Obrońca Westerplatte.
Za najlepszy strój wyróżniono Szymona Walusza z klasy VI a!

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach zostali nagrodzeni punktami dodatnimi z zachowania!
Dziękujemy za aktywny udział i gratulujemy zwycięzcom, którzy podczas najbliższej akademii odbiorą nagrody!

Nauczyciele języka polskiego: Aleksandra Pałka, Karolina Kozioł-Mospinek, Katarzyna Kręcichwost, Krystyna Bierońska.
PASOWANIE
W dniu dzisiejszym odbyło się pasowanie na uczniów dzieci z klas 1a i 1b. Uczniowie z tych klas pod czujnym okiem swoich wychowawczyń Pani Agaty Zakrzewskiej i Pani Grażyny Jendrzejczak zaprezentowali króciutkie wierszyki oraz piękne piosenki. Po części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście: Wiceminister Sprawiedliwości dr Michał Wójcik, Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Pan Piotr Olszowski, Prezydent Miasta Mysłowice Pan Dariusz Wójtowicz, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Rafał Słabosz oraz Przyjaciel Szkoły Pan Antoni Lasota. Na końcu nastąpił najważniejszy moment uroczystości- czyli pasowanie przez Panią Dyrektor i Prezydenta Miasta Mysłowice Pana Dariusza Wójtowicza. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej ważnej dla Pierwszaczków uroczystości.

Zdjęcia/a>
DZIEŃ NAUCZYCIELA
9 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy 6a z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie w zabawny sposób zaprezentowali różnicę pomiędzy uczniami a nauczycielami. Oprócz występów artystycznych nie zabrakło również życzeń dla nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Poniżej prezentujemy zdjęcia z tej uroczystości.

Zdjęcia
WYSTĘPY ARTYSTYCZNE
W sobotę 5 października uczniowie naszej szkoły wystąpili podczas charytatywnego pikniku rodzinnego "Święta Pieczonego Kartofla" organizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice. Uczniowie wykonali kilka utworów w gwarze śląskiej oraz zaprezentowali śląskie utwory na instrumentach muzycznych. Bardzo dziękujemy uczniom, którzy pod kierownictwem Pani Dagmary Szaramy godnie reprezentowali naszą szkołę.

Zdjęcia
ALARM PRZECIWPOŻAROWY
W piątek w naszej szkole podczas czwartej lekcji rozległy się charakterystyczne trzy dzwonki świadczące o pożarze na terenie szkoły. Uczniowie pod okiem nauczycieli sprawnie ewakuowali się z budynku szkoły. Na szczęście był to tylko alarm próbny, który miał przygotować dzieci do ewentualnej ewakuacji w przypadku prawdziwego zagrożenia.
Zdjęcia
WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM
Dwóch naszych uczniów - Milena Czerner i Krzysztof Kiczka otrzymało wyróżnienie w konkursie plastycznym "2019 rokiem Powstań Śląskich" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Mysłowicach. Uczniowie wraz z Panią Dagmarą Szaramą uczestniczyli 30 września w uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcie
BIEGI PRZEŁAJOWE
Dziewczyny "młodsze" w składzie Pola Buczak, Wiktoria Kasprzyńska, Paulina Waliszko, Paulina Zakrzewska, Paulina Kociuba i Jadzia Herman zdobyły 3 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych organizowanych na Promenadzie w Mysłowicach.
Gratulujemy!!!
Zdjęcia
GOTUJ SIĘ NA ZMIANY
W maju 2019r na terenie naszej szkoły Pani Dominika Gomóła przeprowadziła dwie akcje mające na celu zwiększenie wiedzy uczniów na temat zdrowego odżywiania. Pierwsza z akcji to "Zdrowy Manifest" - uczniowie wszystkich klas wspólnie tworzyli listę opisującą sposoby zdrowego odżywiania. Druga akcja "Szkolny warzywniak" polegała na rozwiązywaniu przez uczniów owocowo-warzywnej krzyżówki (podpowiedzi dotyczące warzyw i owoców były umieszczone na terenie szkoły) a wygraną była piękna kiść bananów. Dziś możemy pochwalić się ogromnym sukcesem obu akcji, ponieważ zostały one nagrodzone w konkursie "Gotuj się na zmiany" co zaowocowało wygraną w kwocie 1000zł przeznaczoną na sprzęt sportowy dla naszej szkoły.


Copyright © Szkoła Podstawowa nr 3 Mysłowice 2014
41-400 Mysłowice, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6
tel. +48 32 222 25 39 fax +48 32 223 28 183,317,085 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.