Facebook Like


Kalendarz
<< Styczeń 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
JASEŁKA
W piątek 20 grudnia mieliśmy możliwość uczestniczyć we wspaniale przygotowanych Jasełkach. Swój kunszt aktorski zaprezentowali nam uczniowie klasy 6a. Całość występu obrazującego Narodziny Jezusa od czasu do czasu była przerywana pięknymi kolędami i pastorałkami, które przy wsparciu chórku uczniów klas siódmych śpiewali wszyscy uczniowie i nauczyciele. Po wspólnym kolędowaniu udaliśmy się do swoich sal aby w klasowym gronie złożyć sobie życzenia i wspólnie świętować nadchodzący piękny czas Bożego Narodzenia.
Zdjęcia
ŻYCZENIA
Życzymy naszym Uczniom, ich Rodzicom, Dziadkom i Opiekunom Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten radosny czas będzie dla Państwa czasem odpoczynku i pogłębiania rodzinnych relacji. Niech Nowonarodzony Jezus obdarza Państwa zdrowiem i miłością.
PTASIE STOŁÓWKI
Uczniowie naszej szkoły przygotowali PTASIĄ STOŁÓWKĘ. Na okolicznych skwerach zawiesiliśmy karmniki wraz z zawartością. Zbliżają się mrozy, a w najbliższych dniach możliwe, że pojawi się śnieg dlatego już dziś pamiętamy o ptasich przyjaciołach.
Zdjęcia
NASI STYPENDYŚCI
Z ogromną radością informujemy, że aż siedmioro naszych uczniów zostało laureatami stypendiów w ramach "Mysłowickiego programu wspierania uzdolnionych dzieci i młodzieży, mieszkańców Mysłowic na rok szkolny 2019/2020. W gronie laureatów za osiągnięcia sportowe znaleźli się: Lena Baranowska, Judyta Filus, Bartosz Dudała, Igor Kukwa, Daniel Wróbel, Mikołaj Zipper oraz tegoroczna absolwentka naszej szkoły Emilia Zipper. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
SUKCES PLASTYCZNY
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Krzysztof Kiczka z klasy 7b zajął 3 miejsce w miejskim konkursie fotograficzno-plastycznym "Powstania Śląskie w moich oczach". Serdecznie gratulujemy Krzysiowi sukcesu. Wręczenie nagród nastąpi 6 grudnia o godzinie 11 w Centralnym Muzeum Pożarnictwa.
WIZYTA W SCHRONISKU
W piątek 22 listopada grupa szkolnych wolontariuszy wraz z opiekunek Panią Joanną Bałą odwiedziła nasze mysłowickie schronisko. Uczniowie wzięli udział w prelekcji na temat zwierząt przebywających w schronisku. Był to również czas przekazania uzbieranych przez uczniów naszej szkoły darów dla bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku.
Zdjęcia
KONKURS BIBLIJNY
W październiku odbyły się w naszej szkole eliminacje do wojewódzkiego konkursu biblijnego. Reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w etapie rejonowym. Uczennica klasy 6b Zuzanna Gomóła w dniu 21 listopada zdobyła 1 miejsce w XXV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Biblijnej - etap rejonowy. Serdecznie gratulujemy Zuzi sukcesu.
SUKCES MATEMATYCZNY
21-go listopada uczniowie reprezentujący klasy szóste uczestniczyli w VII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym z Elementami Ekologii. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli w tym konkursie wspaniałe miejsca - Mateusz Dziedzic z klasy 6a zajął 2 miejsce a Jan Staśko z klasy 6b- 3 miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Zdjęcia
PODSUMOWANIE TYGODNIA HISTORYCZNEGO
W dniach 12- 15 listopada w naszej szkole odbył się Tydzień Historyczny.
Podczas lekcji, wspólnych zabaw oraz konkursów przypominaliśmy istotne fakty historyczne, przywiązując szczególną wagę do wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz do powstań śląskich, w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą wybuchu I Powstania Śląskiego.
Na przerwach mogliśmy posłuchać muzyki nawiązującej do wydarzeń związanych z dziejami naszego narodu i państwa.

Tydzień Historyczny rozpoczęliśmy uroczystą akademią poświęconą 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy I Powstania Śląskiego, podczas której w montażu słowno- muzycznym wystąpili uczniowie klasy 5b, 7a i 7 b oraz laureaci szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej- uczniowie klasy 6b: Paulina Zakrzewska i Franciszek Mauer, którzy uzyskali ex aequo I miejsce . Natomiast III miejsce w tym konkursie zajął Tomasz Słomiany .
W środę niektórzy uczniowie przybliżyli nam atmosferę minionych epok, przebierając się w stroje różnych postaci historycznych . I tak:
Jakub Fularski kl.4a- rycerz
Milena Czerner kl.5a- arystokratka
Julia Klimczok kl.5a- Afrodyta
Małgorzata Nisowska kl. 5a- Atena
Magdalena Nowak kl.5a- dama dworu
Jadwiga Herman kl.5b- rycerz Zawisza Czarny
Bartosz Kopeć kl. 5b- żołnierz
Monika Stachowiecka kl.5b- jaskiniowiec
Bartosz Dudała kl. 5c- Gajusz Juliusz Cezar
Zosia Kamińska kl. 5c- Malala Yousafzai
Klara Krzywdzińska kl.5c- Afrodyta
Julia Skrzypczyk kl.5c –Kleopatra
Franciszek Mauer kl.6b- Napoleon Bonaparte

Ponadto, w ciągu tego tygodnia uczniowie kl. VIII a odwiedzili młodsze koleżanki i kolegów z kl. II i III
z krótką prelekcją połączoną z prezentacją na temat powstań śląskich.

Oprócz tego chętni uczniowie klas VI-VIII mieli okazję przedstawić, podczas lekcji historii, przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne na temat : 100 lat temu na Górnym Śląsku.
Ostatniego dnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-literacki na najciekawszą formę podziękowania dla powstańców za walkę o naszą Małą Ojczyznę- Górny Śląsk.
I miejsce w konkursie zajął Jakub Fularski kasa 4b, II miejsce- Aleksander Palka klasa 4a, natomiast na
III miejscu uklasowały się ex aequo Maria Gomóła klasa 1b oraz Zuzanna Gomóła klasa 6b.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!
Organizatorzy Tygodnia Historycznego.

Zdjęcia
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
Podczas obchodów „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” uczniowie klasy 1a i 1b brali udział w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klasy 5a i uczennice z klasy 6b. Zaprezentowana została bajka o Słodziakach, przedstawione zostały przygody Jerzyka Jurka i Muchy Helenki. Po przedstawieniu uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w rozmowie edukacyjnej - odgadywali przygotowane przez starszych uczniów obrazkowe zagadki dotyczące właściwego zachowania się w lesie. Zostali oni również zaproszeni do udziału w konkursie na rysunek swojego ulubionego Słodziaka. Jako nagrody zostały rozdane Słodziakowe upominki. Jednak to nie był koniec atrakcji. Uczniowie klasy 1b wraz z Panią wychowawczynią przygotowali dekorację klasową przedstawiającą drzewko oraz ukochane Słodziaki. Wykonane drzewko było wyjątkowe ponieważ jego listkami były odrysowane dłonie pierwszaczków. Na zakończenie spotkania ze Słodziakami uczennice klasy 5a odwiedziły klasę 1b i przeczytały kolejną opowieść o Słodziakach.

Zdjęcia
SZKOŁA DO HYMNU
8 listopada spotkaliśmy się na holu I piętra i o symbolicznej godzinie 11.11. wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego, włączając się tym samym w akcję „Szkoła do hymnu”, do której zostaliśmy zaproszeni przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.
Przedsięwzięcie było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.
Zdjęcia


Copyright © Szkoła Podstawowa nr 3 Mysłowice 2014
41-400 Mysłowice, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6
tel. +48 32 222 25 39 fax +48 32 223 28 183,190,522 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.