Facebook Like

<< Marzec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
EKOŚNIADANIE
W imieniu Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie - inicjatywie Eko Śniadanie na Polanie.
Odbędzie się ono na Pl. Św.Jana Pawła II, (obok kościoła na Bończyku). Podczas Śniadania będą miały miejsce różne atrakcje - informacje dostępne na plakacie.
Rodzice, których dzieci klas 1-3 będą chciały wziąć udział w eko biegu proszone są o zgłoszenie ich do Pana Wicedyrektora do czwartku włącznie, lista zgłoszonych uczestników zostanie przekazana organizatorom.
Zapraszamy do wspólnej zabawy.

KONKURS RECYTATORSKI
11 marca dwudziestu uczniów z siedmiu mysłowickich szkół podstawowych wzięło udział w Miedzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Słowem malowane", który został zorganizowany w naszej szkole przez panią Aleksandrę Pałkę i panią Katarzynę Kręcichwost.
Konkurs był przeznaczony dla klas IV-VII i w pierwszej edycji uczniowie zmierzyli się z poezją ks. Jana Twardowskiego.
Jury po burzliwych obradach przyznało I miejsce Maksymilianowi Szurmikowi, uczniowi SP1. Uczennice SP13 Karolina Witańska i Zofia Witek otrzymały ex aequo II miejsce, a III miejsce zdobył uczeń SP2 Bartosz Kelpinski. W konkursie wyróżniono także ucznia IV klasy naszej szkoły - Ksawerego Balcera oraz Izabelę Dziubek i Julię Adamską z SP9. Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy nauczycielom za wspaniałe przygotowanie uczniów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym spotkamy się w równie licznym gronie .

Zdjęcie
MISTRZOSTWA W SUPER FARMERA
Serdecznie zapraszamy 27 kwietnia na godzinę 10.00 do udziału w V Mysłowickich Mistrzostwa w Super Farmera - grę planszową, która uczy zasad strategicznego myślenia oraz ćwiczy sprawność rachunkową. Rejestracja uczestników odbywa się drogą elektroniczną na adres dominikagomola@wp.pl i trwa w dniach 18 marca – 24 kwietnia 2019r. Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać:
a) imię i nazwisko,
b) wiek,
c) miejscowość.
O zakwalifikowaniu do mistrzostw decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane zostaną o tym fakcie powiadomione drogą mailową na adres, z którego zostało przesłane zgłoszenie. W mistrzostwach może uczestniczyć każdy, bez żadnych ograniczeń wiekowych dlatego zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny. Mistrzostwa jak co roku odbędą się w naszej szkole.

DZIEŃ OTWARTY
Dyrekcja, grono pedagogiczne i społeczność uczniowska zapraszają przyszłych uczniów wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się 21 marca 2019 roku w godzinach 17.00 - 19.00.

Informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie szkoły
w zakładce -rekrutacja.
WOLONTARIAT
Serdecznie dziękuję za pomoc w zorganizowaniu kawiarenki dla Bruna. Akcja zakończyła się sukcesem dzięki Państwa aktywności oraz Państwa dzieci. Uzyskana kwota to ponad 800 zł.

STYPENDIA SPORTOWE
Pragniemy z dumą poinformować, że trójka uczniów naszej szkoły zdobyła stypendium sportowe przyznawane przez Prezydenta Miasta Mysłowice. Uzdolnionymi sportowcami są Emilia Zipper, Igor Kukwa oraz Igor Kozik. Serdecznie gratulujemy.
PODZIĘKOWANIE
Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Nasze Mysłowice" składa na ręce Dyrekcji naszej szkoły podziękowanie za wsparcie akcji "Miska Gorącej Zupy".
WYSTĘP DLA KLAS PIERWSZYCH
Jak na prawdziwych aktorów przystało klasa 2B wystąpiła przed swoimi młodszymi kolegami z klas IA i IB. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt."Porwanie choinek". Zdjęcia
PRZEDSTAWIENIE
Klasa 2B z wychowawcą Violettą Hanik przygotowała z okazji Dnia Babci i Dziadka przedstawienie pt. "Porwanie choinek".
W przedstawieni wzięli udział wszyscy uczniowie naszej klasy wcielając się w bajkowe postacie.
WOLONTARIAT
Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Szkolnego Wolontariatu
Prezentacja
KONCERT WSZYSCY-DZIECIOM
Pragniemy Państwa zaprosić do udziału i wsparcia charytatywnego wydarzenia w naszym mieście w dniu 3 lutego br. o godz. 16.00 w MOK.
Tego dnia odbędzie się kolejny Koncert "Wszyscy - Dzieciom". To czwarta edycja tego wyjątkowego wydarzenia.
W niedzielne popołudnie 03.02.2019 w Miejskim Ośrodku Kultury znów spotkają się Ludzie o Wielkich Sercach. Ta dobroczynna impreza będzie miała na celu pomóc chorym Dzieciom. Podczas koncertu będzie można przekazać datki na rzecz Dzieci, które są pod opieką mysłowickiej Fundacji Po pierwsze Człowiek.
Koncert odbędzie się na rzecz Martynki, Nadii, Julki i Maksa. Na scenie wystąpią dzieci, młodzież oraz dorośli. Będą występy solowe oraz grupowe i rodzinne. Uczestnicy będą prezentować różne talenty. Na publiczność będą czekać niespodzianki i dodatkowe atrakcje. Zapraszamy!!!