Facebook Like

<< Grudzień 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
POŻEGNANIE
Dzisiaj z żalem pożegnaliśmy naszą koleżankę Gabrielę Kondziałkę.
Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.
SMUTNA WIADOMOŚĆ

BOHATER ON
Od 16 do 26.11. w klasach ósmych zostały przeprowadzone lekcje historii z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych udostępnionych, w związku z udziałem naszej szkoły w projekcie BohaterON w Twojej Szkole.

Projekt jest częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!, której celem jest m.in. upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego,
a także edukacja społeczeństwa oraz promocja patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

Organizatorami Projektu są: Fundacja Rosa z siedziba w Warszawie, Fundacja Sensoria z siedzibą we Wrocławiu, Fundacja Pokolenia Kolumbów z siedzibą we Wrocławiu.

Projekt realizowany jest pod patronatami: Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Partnerem merytorycznym Projektu jest Instytut Pamięci Narodowej.

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
Drodzy Uczniowie oraz Rodzice zachęcamy do udziału w zbiórce produktów żywnościowych:

konserwy, kawa, herbata, dżemy, soki owocowe, cukier, mąka, kasza, makaron, oleje roślinne, przyprawy, mleko, chemia gospodarcza.

Zebrane produkty zostaną przekazane Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych "Nasze Mysłowice" w celu przygotowania paczek świątecznych dla osób potrzebujących wsparcia. Zbiórka jest organizowana w naszej szkole od 22.11 do 15.12. Przyniesione dary można zostawiać na parterze w kartonie pod makietą szkoły (ten sam karton co do zbiórki słodyczy).
11-LISTOPADA

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 103. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademię przygotowali uczniowie klasy 7b wraz z wychowawczynią Panią Ewą Orzechowską. O oprawę muzyczną podczas uroczystości zadbała Pani Dagmara Szarama wraz z uczniami klas siódmych oraz Pauliną Zakrzewską i Franciszkiem Mauerem-uczniami klasy 8b. Dekorację
i wystrój sali przygotowała Pani Agnieszka Kostka- Idziak. Nad sprzętem nagłaśniającym czuwał Pan Mateusz Wiernek.

W tym dniu wzięliśmy również udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki Szkoła do hymnu, wspólnie odśpiewując hymn narodowy o symbolicznej godzinie 11.11.
SADZENIE KROKUSÓW

Uczniowie klasy 7b i 8b wraz z nauczycielkami p. Barbarą Olszowską i p. Dominiką Gomółą brali dzisiaj udział w akcji sadzenia krokusów organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Nasze Mysłowice". Akcja została zorganizowana na 100-lecie III Powstania Ślaskiego. Uczniowie posadzili około 1200 cebulek w żółto-niebieskich barwach. Posadzone krokusy będą na wiosnę piękną ozdobą skweru im. Jana Pawła II na Bończyku.

PIERWSZA WYCIECZKA SKKT

Pierwsza wycieczka SKKT za nami. 10km po Mysłowicach. Bywało ciężko ale wszyscy dali radę, bo w grupie siła. Pogoda nie dopisała ale podobno nie ma złej pogody tylko nieodpowiedni ubiór. Dla wzmocnienia była przerwa na kiełbaski z grilla i zabawy z mapą. Następnym razem ruszamy już dalej.
EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU
Nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego, który wypada 24 września. Na przerwach można było potańczyć do przebojów Just Dance. Pola, Karolina i Lila z 8a poprowadziły poranny rozruch dla najmłodszych klas. Każda klasa w tym dniu udała się na spacer. Wszyscy do szkoły przyszli ubrani w dresy co zwalniało z odpytywania w tym dniu.

WYJAZD DO PAPUGARNI
Uczniowie klasy 7a świętowali dzisiaj Klasowy Dzień Chłopaka w papugarni Carmen w Katowicach. Po wejściu do sali z ptakami na twarzach niektórych uczniów malowało się przerażenie ale po kilku minutach spędzonych w otoczeniu różnokolorowych papug uczniowie nie potrafili ukryć zachwytu. Jedno jest pewne dla wielu było to niesamowite doświadczenie.

SPRZĄTANIE ŚWIATA
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". W najbliższym otoczeniu szkoły uczniowie zebrali kilka worków śmieci. Udział w akcji jest dla nich prawdziwą, praktyczną lekcją dbania o naszą Małą Ojczyznę.

TANIEC BELGIJka
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele z okazji 100lecia naszej szkoły, które będziemy obchodzili w tym roku szkolnym chcielibyśmy wspólnie zatańczyć podczas obchodów tego jubileuszu belgijkę na boisku szkolnym - tworząc tym samym dwa koła z liczby 100. Zapraszamy do wspólnej zabawy zarówno uczniów jak również rodziców i nauczycieli. Chcielibyśmy aby w tańcu symbolicznie uczestniczyło 100 par. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie udziału poprzez Librus do p. Dominiki Gomóły. Do zabawy mogą zgłaszać się również pojedyncze osoby (nie muszą być pary). Jeżeli ktoś chciałby bawić się z nami a nie potrafi tańczyć tego tańca również proszę o informację wtedy umówimy dogodny termin na naukę układu.