Facebook Like

<< Lipiec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW
Poniżej prezentujemy zestaw podręczników na rok szkolny 2019/2020.

Lista
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się wg następującego harmonogramu:

18 czerwca - pożegnanie klas 8 godzina 17.00

19 czerwca - zakończenie roku szkolnego dla klas I-VII godzina 8.30

19 czerwca - rozdanie świadectw uczniom klas 8 godzina 8.00 (w salach lekcyjnych)

Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego o godzinie 10.30 w parafii pw. NPNMP i św. Maksymiliana Marii Kolbe

SUPER FARMER - WARSZAWA
4 czerwca uczeń klasy 5a - Szymon Walusz reprezentował naszą szkołę podczas Ogólnopolskich Mistrzostw w grę planszową Super Farmer, które odbyły sią w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Szymonowi udało się dostać do 16 najlepszych zawodników z całej Polski. Bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

ZEBRANIE Z RODZICAMI PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH
Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych do naszej szkoły na zebranie informacyjne 13 czerwca o godzinie 17.00.
FESTYN SZKOLNY
Serdecznie zapraszamy 8 czerwca w godzinach 15.00-19.00 na kolejny już Festyn Szkolny do naszej Trójki. W programie wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla całych rodzin. Przyjdź! Zobacz! Skorzystaj!

PLAKAT - ATRAKCJE
ŻYCZENIA
Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim naszym uczniom wiele radości, dobrych ocen, zdrowia, uśmiechu i spełnienia najskrytszych marzeń.
KANGUR - WYNIKI
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu matematycznego KANGUR 2019 nasza szkoła może poszczycić się sukcesami. Uczniowie: Mateusz Dziedzic, Zuzanna Gomóła, Liliana Hellwig, Letycja Sitarz, Aleksander Palka, Jan Walczyński, Krzysztof Drab, Zbigniew Staśko, Paulina Cymerys, Jakub Stadler i Tomasz Kucz otrzymali WYRÓŻNIENIE. Natomiast Szymon Frączek z klasy 4c uzyskał wynik BARDZO DOBRY. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
ODZNAKA SPOŁECZNIKA ROKU
Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że nasza szkoła została uhonorowana ODZNAKĄ SPOŁECZNIKA ROKU 2018 za wspieranie przez społeczność szkolną akcji charytatywnych, propagowanie wolontariatu oraz działania integrujące mieszkańców.

V MYSŁOWICKIE MISTRZOSTWA W SUPER FARMERA
27 kwietnia w naszej szkole odbyły się V Mysłowickie Mistrzostwa w Super Farmera pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza. W zabawie uczestniczyło około 30 mysłowiczan w wieku od pięciu lat do wieku dojrzałego. Mistrzostwa rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Zawiślak, która powitała uczestników oraz wręczyła nagrody dla najliczniej reprezentowanej w zawodach rodziny – rodziny Kulików oraz dla najmłodszego uczestnika – pięcioletniego Mikołaja Małek. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 10.00. Po rozegraniu pierwszej rundy zostało wyłonionych 10 finalistów. Podczas finałowej rozgrywki, w której uczestniczyły zarówno dzieci jak i dorośli został wyłoniony Mysłowicki Mistrz w Super Farmera – Bruno Wardziak. Drugie miejsce zajął Maciej Walusz a trzecie Adam Ratajczak. Nagrody oraz puchary dla zwycięzców wręczył Prezydent Miasta Pan Dariusz Wójtowicz. Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również sponsorom: Urzędowi Miasta, Wydawnictwu Granna oraz Funduszowi Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette.

MUZEUM POŻARNICTWA
Klasy Ia i Ib były na wycieczce w Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Tam razem ze strażakami witaliśmy wiosnę. Najpierw paliliśmy marzanny, żeby zima odeszła na dobre i zrobiła miejsce wiośnie. Potem strażacy ugasili resztka ognia. Przy okazji pracy strażaków mogliśmy zobaczyć prawdziwy wóz strażacki i jego wyposażenie. Mieliśmy okazję zobaczyć taki wóz od środka a także przejechać się zabytkowym wozem strażackim. Było naprawdę fajnie. Potem wzięliśmy udział w lekcji muzealnej, podczas której dowiedzieliśmy się jak zachować bezpieczeństwo w domu i co zrobić, żeby nie spowodować zagrożenia pożarem. Na koniec zwiedziliśmy Muzeum Miasta Mysłowice. Poznaliśmy trochę historię naszego miasta. Pracownicy muzeum przygotowali dla nas ciekawe atrakcje. Braliśmy m.in. udział w różnych, zabawnych konkurencjach sportowych. To była naprawdę ciekawa wycieczka i wszystkim się bardzo podobała.

KONKURSY
W dniu dzisiejszym (4.04.2019r) uczniowie naszej szkoły reprezentowali nas na dwóch konkursach, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 9. Reprezentacja klas czwartych (Szymon Frączek i Jakub Stadler) zajęli 1 miejsce w konkursie "Łamacze mózgu". Dziewczynki reprezentujące klasy piąte (Zuzanna Gomóła i Paulina Zakrzewska) po zaciętej dogrywce zajęły 4 miejsce w konkursie matematyczno-przyrodniczym. Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników.