Facebook Like


Kalendarz
<< Maj 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
KANGUR - WYNIKI
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu matematycznego KANGUR 2019 nasza szkoła może poszczycić się sukcesami. Uczniowie: Mateusz Dziedzic, Zuzanna Gomóła, Liliana Hellwig, Letycja Sitarz, Aleksander Palka, Jan Walczyński, Krzysztof Drab, Zbigniew Staśko, Paulina Cymerys, Jakub Stadler i Tomasz Kucz otrzymali WYRÓŻNIENIE. Natomiast Szymon Frączek z klasy 4c uzyskał wynik BARDZO DOBRY. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
ODZNAKA SPOŁECZNIKA ROKU
Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że nasza szkoła została uhonorowana ODZNAKĄ SPOŁECZNIKA ROKU 2018 za wspieranie przez społeczność szkolną akcji charytatywnych, propagowanie wolontariatu oraz działania integrujące mieszkańców.

Certyfikat
V MYSŁOWICKIE MISTRZOSTWA W SUPER FARMERA
27 kwietnia w naszej szkole odbyły się V Mysłowickie Mistrzostwa w Super Farmera pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza. W zabawie uczestniczyło około 30 mysłowiczan w wieku od pięciu lat do wieku dojrzałego. Mistrzostwa rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Zawiślak, która powitała uczestników oraz wręczyła nagrody dla najliczniej reprezentowanej w zawodach rodziny – rodziny Kulików oraz dla najmłodszego uczestnika – pięcioletniego Mikołaja Małek. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 10.00. Po rozegraniu pierwszej rundy zostało wyłonionych 10 finalistów. Podczas finałowej rozgrywki, w której uczestniczyły zarówno dzieci jak i dorośli został wyłoniony Mysłowicki Mistrz w Super Farmera – Bruno Wardziak. Drugie miejsce zajął Maciej Walusz a trzecie Adam Ratajczak. Nagrody oraz puchary dla zwycięzców wręczył Prezydent Miasta Pan Dariusz Wójtowicz. Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również sponsorom: Urzędowi Miasta, Wydawnictwu Granna oraz Funduszowi Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. Matki Bożej z La Salette.

Zdjęcia
MUZEUM POŻARNICTWA
Klasy Ia i Ib były na wycieczce w Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Tam razem ze strażakami witaliśmy wiosnę. Najpierw paliliśmy marzanny, żeby zima odeszła na dobre i zrobiła miejsce wiośnie. Potem strażacy ugasili resztka ognia. Przy okazji pracy strażaków mogliśmy zobaczyć prawdziwy wóz strażacki i jego wyposażenie. Mieliśmy okazję zobaczyć taki wóz od środka a także przejechać się zabytkowym wozem strażackim. Było naprawdę fajnie. Potem wzięliśmy udział w lekcji muzealnej, podczas której dowiedzieliśmy się jak zachować bezpieczeństwo w domu i co zrobić, żeby nie spowodować zagrożenia pożarem. Na koniec zwiedziliśmy Muzeum Miasta Mysłowice. Poznaliśmy trochę historię naszego miasta. Pracownicy muzeum przygotowali dla nas ciekawe atrakcje. Braliśmy m.in. udział w różnych, zabawnych konkurencjach sportowych. To była naprawdę ciekawa wycieczka i wszystkim się bardzo podobała.

Zdjęcia


KONKURSY
W dniu dzisiejszym (4.04.2019r) uczniowie naszej szkoły reprezentowali nas na dwóch konkursach, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 9. Reprezentacja klas czwartych (Szymon Frączek i Jakub Stadler) zajęli 1 miejsce w konkursie "Łamacze mózgu". Dziewczynki reprezentujące klasy piąte (Zuzanna Gomóła i Paulina Zakrzewska) po zaciętej dogrywce zajęły 4 miejsce w konkursie matematyczno-przyrodniczym. Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników.
WIZYTA PANI WETERYNARZ
W ramach wolontariatu, uczniowie spotkali się z lekarzem, właścicielem schroniska dla zwierząt w Chełmku. Tematem prelekcji była adopcja psów oraz życie zwierząt w schroniskach. Wizyta była aktem wdzięczności dla całej społeczności szkolnej za otrzymane dary.

Zdjęcia
PATRONAT PREZYDENTA
Chcielibyśmy poinformować, że nasze Mysłowickie Mistrzostwa w grę planszową Super Farmer zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Pana Dariusza Wójtowicza za co serdecznie dziękujemy.

Patronat
EKOŚNIADANIE
W imieniu Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie - inicjatywie Eko Śniadanie na Polanie.
Odbędzie się ono na Pl. Św.Jana Pawła II, (obok kościoła na Bończyku). Podczas Śniadania będą miały miejsce różne atrakcje - informacje dostępne na plakacie.
Rodzice, których dzieci klas 1-3 będą chciały wziąć udział w eko biegu proszone są o zgłoszenie ich do Pana Wicedyrektora do czwartku włącznie, lista zgłoszonych uczestników zostanie przekazana organizatorom.
Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Plakat

Program
KONKURS RECYTATORSKI
11 marca dwudziestu uczniów z siedmiu mysłowickich szkół podstawowych wzięło udział w Miedzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Słowem malowane", który został zorganizowany w naszej szkole przez panią Aleksandrę Pałkę i panią Katarzynę Kręcichwost.
Konkurs był przeznaczony dla klas IV-VII i w pierwszej edycji uczniowie zmierzyli się z poezją ks. Jana Twardowskiego.
Jury po burzliwych obradach przyznało I miejsce Maksymilianowi Szurmikowi, uczniowi SP1. Uczennice SP13 Karolina Witańska i Zofia Witek otrzymały ex aequo II miejsce, a III miejsce zdobył uczeń SP2 Bartosz Kelpinski. W konkursie wyróżniono także ucznia IV klasy naszej szkoły - Ksawerego Balcera oraz Izabelę Dziubek i Julię Adamską z SP9. Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy nauczycielom za wspaniałe przygotowanie uczniów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym spotkamy się w równie licznym gronie .


Zdjęcie
MISTRZOSTWA W SUPER FARMERA
Serdecznie zapraszamy 27 kwietnia na godzinę 10.00 do udziału w V Mysłowickich Mistrzostwa w Super Farmera - grę planszową, która uczy zasad strategicznego myślenia oraz ćwiczy sprawność rachunkową. Rejestracja uczestników odbywa się drogą elektroniczną na adres dominikagomola@wp.pl i trwa w dniach 18 marca – 24 kwietnia 2019r. Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać:
a) imię i nazwisko,
b) wiek,
c) miejscowość.
O zakwalifikowaniu do mistrzostw decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane zostaną o tym fakcie powiadomione drogą mailową na adres, z którego zostało przesłane zgłoszenie. W mistrzostwach może uczestniczyć każdy, bez żadnych ograniczeń wiekowych dlatego zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny. Mistrzostwa jak co roku odbędą się w naszej szkole.


Regulamin
DZIEŃ OTWARTY
Dyrekcja, grono pedagogiczne i społeczność uczniowska zapraszają przyszłych uczniów wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się 21 marca 2019 roku w godzinach 17.00 - 19.00.


Informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie szkoły
w zakładce -rekrutacja.


Copyright © Szkoła Podstawowa nr 3 Mysłowice 2014
41-400 Mysłowice, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6
tel. +48 32 222 25 39 fax +48 32 223 28 182,911,223 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.