Facebook Like

<< Wrzesień 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
KIERMASZ DLA OLIVII
Od poniedziałku na terenie naszej szkoły trwa akcja charytatywna mająca na celu wsparcie finansowe dla małej Olivii Grabowskiej. Na parterze uczniowie klasy 7c prowadzą kawiarenkę/kiermasz. Zachęcamy wszystkich uczniów oraz rodziców do wsparcie finansowego na rzecz Olivii. Więcej informacji na temat choroby z jaką zmaga się dziewczynka można przeczytać na stronie fundacji Siepomaga wyszukując Olivię Grabowską. Dziękujemy za zaangażowanie.
STYPENDIA UZNANIOWE

Szanowni Państwo,
jak co roku zgłaszamy naszych uzdolnionych uczniów do stypendium w ramach „Mysłowickiego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, mieszkańców Mysłowic”

O przyznanie stypendium mogą ubiegać się uczniowie klas V-VIII którzy:
1) są laureatami olimpiady przedmiotowej lub konkursu przedmiotowego na szczeblu co najmniej wojewódzkim,
2) legitymują się osiągnięciami artystycznymi na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim lub wojewódzkim w konkursach, przeglądach, festiwalach, wystawach itp.,
3) legitymują się osiągnięciami sportowymi na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim lub wojewódzkim,

Kandydat do stypendium musi posiadać co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania i być mieszkańcem Mysłowic.
W przypadku ubiegania się o stypendium brane są pod uwagę osiągnięcia za poprzedni rok szkolny czyli od 1 września 2018 do 31 sierpnia 2019.
Jeśli Państwa dziecko spełnia kryteria wymagane do ubiegania się o stypendium prosimy o dostarczenie kserokopii osiągnięć/ dyplomów ( z oryginałem do wglądu) do pani Anny Urbańczyk lub do swoich wychowawców w terminie do 30 września 2019r. Szkolna komisja stypendialna po weryfikacji osiągnięć skompletuje pełną dokumentację wymaganą do złożenia wniosku i złoży wniosek wraz z załącznikami do Urzędu Miasta.
Szczegóły dotyczące stypendium znajdują się na stronie Urzędu Miasta pod linkiem
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
2 września po raz pierwszy w tym roku szkolnym na sali gimnastycznej usłyszeliśmy dzwonek. Nie zwiastował on co prawda rozpoczynającej się lekcji ale był tylko częścią akademii, którą przygotowały klasy 3. Klasa 3a i 3b wraz z wychowawczyniami przygotowały dla uczniów naszej szkoły występ, który rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem hymnów - państwowego oraz hymnu naszej szkoły. Następnie minutą ciszy uczciliśmy pamięć wydarzeń z 1 września 1939r. Kolejnym elementem akademii były recytacje wierszy i piosenek o tematyce szkolnej. Jednak największym entuzjazmem publiczności cieszył się skecz dotyczący życia uczniów klas młodszych, który wywołał salwy śmiechu. Po akademii uczniowie spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami aby wspólnie rozpocząć ten nowy rok szkolny.

Życzymy wszystkim uczniom wiele cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do zdobycia wiedzy oraz radosnych chwil spędzonych ze szkolnymi przyjaciółmi.

OCENIANIE ZACHOWANIA
Drodzy Rodzice wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zmianie ulega sposób oceniania zachowania naszych uczniów. Od 2 września w naszej szkole będzie obowiązywał SYSTEM PUNKTOWY OCENY ZACHOWANIA. Szczegóły nowego sposobu oceniania w ciągu kilku najbliższych dni zostaną zamieszczone w nowym Statucie na naszej stronie, w zakładce DOKUMENTY. Już dzisiaj mogą się Państwo zapoznać z regulaminem przyznawania punktów, który jest dostępny w wyżej wymienionej zakładce.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września (w poniedziałek) o godzinie:
- 8.00 Msza Święta w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny i św. Maksymiliana Marii Kolbe - zapraszamy uczniów wraz z opiekunami (szkoła nie zapewnia opieki nad dziećmi w czasie Mszy św.)

- 9.00 rozpoczęcie roku szkolnego dla klas II-VIII

-10.30 rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I

W dniu 2 września świetlica szkolna nie sprawuje opieki nad uczniami.

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW
Poniżej prezentujemy zestaw podręczników na rok szkolny 2019/2020.

Lista
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się wg następującego harmonogramu:

18 czerwca - pożegnanie klas 8 godzina 17.00

19 czerwca - zakończenie roku szkolnego dla klas I-VII godzina 8.30

19 czerwca - rozdanie świadectw uczniom klas 8 godzina 8.00 (w salach lekcyjnych)

Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego o godzinie 10.30 w parafii pw. NPNMP i św. Maksymiliana Marii Kolbe

SUPER FARMER - WARSZAWA
4 czerwca uczeń klasy 5a - Szymon Walusz reprezentował naszą szkołę podczas Ogólnopolskich Mistrzostw w grę planszową Super Farmer, które odbyły sią w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Szymonowi udało się dostać do 16 najlepszych zawodników z całej Polski. Bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

ZEBRANIE Z RODZICAMI PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH
Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych do naszej szkoły na zebranie informacyjne 13 czerwca o godzinie 17.00.
FESTYN SZKOLNY
Serdecznie zapraszamy 8 czerwca w godzinach 15.00-19.00 na kolejny już Festyn Szkolny do naszej Trójki. W programie wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla całych rodzin. Przyjdź! Zobacz! Skorzystaj!

PLAKAT - ATRAKCJE
ŻYCZENIA
Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim naszym uczniom wiele radości, dobrych ocen, zdrowia, uśmiechu i spełnienia najskrytszych marzeń.