Facebook Like

<< Grudzień 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
KONKURS EUREKAJUNIOR
W dniu 14.12.2017r dwójka reprezentantów naszej szkoły: Ewa Grabowska z klasy 6b oraz Mikołaj Adamek z klasy 6a zdobyli III miejsce w miejskim konkursie interdyscyplinarnym EUREKAJUNIOR organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Mysłowicach. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom.

ZBIÓRKA SŁODYCZY
Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie bardzo serdecznie dziękujemy Wam za włączenie się w zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka. Jesteście wspaniali. Wspólnie uzbieraliśmy ponad 45kg słodyczy, które w dniu dzisiejszym zostaną zawiezione do Domu Małego Dziecka w Mysłowicach. Jeszcze raz w imieniu dzieci tam przebywających bardzo Wam dziękujemy.
Słodycze
WOLONTARIAT W SZKOLE
Nasze działania dla lokalnej społeczności: Link
MIKOŁAJ W KLASIE IIIc
W dniu 6 grudnia w klasie IIIc w ramach mikołajkowych atrakcji odbyły się warsztaty edukacyjne Doświadczalni. Uczniowie poznawali właściwości niektórych produktów używanych w kuchni do przygotowywania świątecznych dań i wypieków. Mikołaj też nie zapomniał o klasie IIIc :-)

MALOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH
W dniu 1 grudnia grupa szkolnych wolontariuszy uczestniczyła w popołudniowym spotkaniu Szkolnego Koła Wolontariatu. Spotkanie miało na celu przygotowanie ozdób świątecznych dla osób uczestniczących w tym roku w "Wigilii dla samotnych". Uczniowie bardzo chętnie zgłosili się do pomocy i w grupie 21 osób malowali gipsowe ozdoby. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestniczyli w wieczornej bitwie na śnieżki. Dziękujemy bardzo uczniom za zaangażowanie i pomoc. Zdjęcia ze spotkania dostępne w zakładce Wolontariatu.
ZBIÓRKA ODZIEŻY
Zbiórka odzieży używanej w naszej szkole trwa do 30.11.2017r. Odzież można przynosić do gabinetu Pani Psycholog lub kontorka Pani Woźnej.
SPRZĄTANIE MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ
W dniu 9 listopada szesnastu uczniów naszej szkoły brało udział w akcji Szkolnego Koła Wolontariatu polegającej na uprzątnięciu dwóch Miejsc Pamięci Narodowej w Mysłowicach. Uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się pod Mostem Westchnień aby następnie udać się pod pomnik upamiętniający miejsce stacjonowania 23. Batalionu Saperów. Pracy i liści było dużo ale uczniowie z uśmiechami na twarzach uporali się z zadaniem by po 30 minutach udać się pod pomnik ku czci pomordowanych w nazistowskim obozie przejściowym - późniejszym miejscu kaźni ofiar stalinowskich represji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za zaangażowanie. Zdjęcia z akcji dostępne w zakładce Szkolne Koło Wolontariatu.
LEKCJA PRZĘDZENIA
24 października podczas lekcji przyrody w klasie 6b odbył się bardzo ciekawy pokaz przędzenia wełny. Pani Agnieszka Dewera - Bryk zapoznała uczniów z różnymi rodzajami wełny, przędzy. Opowiedziała jak wygląda ich obróbka- gręplowanie, przędzenie na wrzecionie i kołowrotku.Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem, samodzielnie spróbowali pracy na kołowrotku i wrzecionie. Zabawa była przednia:) zobaczcie sami w GALERII.
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W LESIE
29.09.2017 uczniowie klasy 5b brali udział w zajęciach edukacyjnych
zorganizowanych przez Koło Łowieckie "TROP".
Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jaki ekosystem panuje w
pobliskich lasach, które gatunki zwierząt są objęte ochroną częściową i
całkowitą.
W czasie lekcji praktycznej uczniowie strzelali do celu, oglądali popisy
i tresurę psów myśliwych.
Zajęcia zakończyły się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
Od koła łowieckiego otrzymaliśmy sadzonki drzew liściastych, książki o
tematyce przyrodniczej.

DYPLOM
ZBIÓRKA GROSIK DO GROSIKA
Tak jak to było w roku ubiegłym, również w tym roku nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. M. B. z La Salette - GROSIK DO GROSIKA. Od 1 do 31 października każda klasa zbiera monety w nominałach od 1gr do 5zł. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup pompy insulinowej dla dwuletniego Aleksa, który jest chory na cukrzycę typu 1. Za okazaną pomoc z serca dziękujemy.
WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO
Uczniowie klasy 6c wraz z wychowawczynią i trójką piątoklasistów udali się w podróż do Zakopanego. Po drodze odwiedzili Muzeum Orderu Uśmiechu i spędzili trochę czasu, korzystając z uroków Rabkolandu. Ok 17.00 dotarli do Zakopanego, po rozlokowaniu się w pokojach i obiadokolacji wybrali się na spacer po najbliższej okolicy. Był też czas na czytanie lektury. Jutro wyjście na Kalatówki, zwiedzanie COS, skocznia narciarska.
19.o9 po śniadaniu wybraliśmy się na spacer, podczas którego zobaczyliśmy kilka miejsc. Pierwszym z nich były obiekty Centralnego Ośrodka Sportu, hotel, hale sportowe oraz stadion lekkoatletyczny, dookoła którego biegnie rolkostrada. Podeszliśmy pod skocznię, Duża Krokiew w chwili obecnej jest modernizowana, Średnia Krokiew czeka na skoczków. Spod skoczni przeszliśmy do dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch i mogliśmy zobaczyć wagonik. Niestety, nie było widać szczytu Kasprowego Wierchu, ponieważ cały czas towarzyszył nam deszcz. W drodze powrotnej mogliśmy obejrzeć wystawę plenerową i dowiedzieć się z niej, jakie zwierzęta można spotkać w tej części Tatr (Adam widział tylko ... kozy). Po obiedzie wybraliśmy się na Krupówki, a wieczorem wspólnie czytaliśmy lekturę.
W dniu dzisiejszym z Panią Przewodnik ruszyliśmy na wyprawę do Doliny Kościeliskiej, podczas której towarzyszył nam nasz nieodłączny "przyjaciel" deszcz. Po krótkiej przerwie w schronisku na Ornaku wróciliśmy do ośrodka, po drodze wstępując do Sanktuarium Matki Boskiej fatimskiej na Krzeptówkach i zaliczając z autokaru Kaplicę Na Jaszczurówce. Pani Przewodnik dużo i ciekawie opowiadała nam o Zakopanem, jego historii, zwiedzanych miejscach. Po obiadokolacji wykonywaliśmy prace plastyczne, związane z obejrzanymi miejscami oraz graliśmy w różne gry planszowe. Jutro przed nami kolejne wyzwania.

Link do zdjęć.