Facebook Like


Kalendarz
<< Wrzesień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
150-LECIE DEKANATU MYSŁOWICE
Uczniowie klasy 8b reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystej Mszy Świętej z okazji 150-lecia Dekanatu Mysłowice. Uroczystość odbyła się w niedzielę 23-go września w kościele p.w. Jana Chrzciciela.

Zdjęcia
Europejski Tydzień Sportu
Podczas szkolnych obchodów ETS odbędą się rozgrywki międzyklasowe w grach zespołowych, gry i zabawy dla klas młodszych, zajęcia dla Seniorów, mecze piłki siatkowej Matki - Córki oraz piłki nożnej Ojcowie - Synowie, mecz siatkówki Nauczyciele - Uczniowie oraz zajęcia z Nordic Walking. Planujemy również pokazy ju-jitsu i judo z aktualną Młodzieżową Mistrzynią Świata, Alicją Gowarzewską oraz spotkanie z trenerem kadry kobiet sztafety 4x400 metrów, Aleksandrem Matusińskim. Uczniowie będą mogli również zgłębić tajniki badmintona z trenerem UKS Wolant oraz piłki ręcznej z zawodnikami MUKS Mysłowice, którzy byli MMP w beachhandballu. Podczas całego tygodnia będą aktywne przerwy, podczas których prowadzone będą ćwiczenia przy muzyce. Będzie można grać w klasy oraz gumę i wziąć udział w wyścigu na ... kapsle. Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie bieg sztafetowy "100 okrązeń dla Niepodległej", wpisujące się w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.Myślę, że to jeszcze nie koniec atrakcji, część rozmów w toku :)
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dzisiaj , tj.14 wrzesnia nasza szkola przystapila do ogolnopolskiej akcji Sprzatanie Swiata. Klasy mlodsze pod okiem wychowawcow porzadkowaly teren wokol budynku szkoly, klasy 4-7 tereny przy ulicy Jodlowej i Wielkiej Skotnicy, natomiast klasy 8 teren za szkola. Akcja przebiegala bardzo sprawnie. Wiekszosc uczniow pracowala z duzym zaangazowaniem. Wszystkie odpady zostaly zlozone w wyznaczonych miejscach i zostana uprzatniete 24 wrzesnia przez odpowiednie sluzby. Dziekujemy.

Zdjęcia
INFORMACJE NA STRONIE INTERNETOWEJ
Szanowni Państwo informacje na stronie internetowej zostaną zaktualizowane do końca września.
ZEBRANIE Z RODZICAMI
Zapraszamy na pierwsze w tym roku zebranie, które odbędzie się 11-go września o godzinie 17.00. Klasa 4b ma swoje zebranie o godzinie 18.30.
RAJD ROWEROWY
PTTK Oddział Mysłowice i Rada Dzielnicy Janów Miejski – Ćmok
zapraszają w dniu 8 września 2018 roku
na Rodzinny Rajd Rowerowy na trasie
Mysłowice – Morgi – Ośrodek „Wesoła Fala” –
Kępa Bagieniokowa - Wysoki Brzeg – Mysłowice.
Rajd odbędzie się w ramach XVIII Janowskiego Festynu Rodzinnego
organizowanego przez Parafię Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana Marii Kolbego i
Radę Dzielnicy Janów Miejski – Ćmok.


Pełen program rajdu oraz regulamin dostępny na stronie Mysłowice PTTK
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 3-go września o godzinie 8.00 w kościele NPNMP i św. Maksymiliana Marii Kolbe. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas II-VIII o godzinie 9.00, dla klas I o godzinie 10.30 w szkole.
INFORMACJA
W związku z panującymi upałami sekretariat szkoły czynny do godziny 14.00 (do odwołania).
Lista podręczników 2018/2019
Lista podręczników na rok szkolny 2018/2019 jest dostępna w zakładce DOKUMENTY.
WAKACJE
Dyrekcja Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym życzy wszystkim uczniom wspaniałych, radosnych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!
FESTYN
Słoneczny Festyn Rodzinny w Trójce, cudowna pogoda i wyjątkowe atrakcje.

W piękną, niezwykle słoneczną i gorącą czerwcową sobotę, w Szkole Podstawowej nr 3 w Mysłowicach zapanowała radosna atmosfera zabawy. Festyn rozpoczął się bardzo uroczyście, a wszystkich powitała ciepło − dyrektor szkoły Barbara Zawiślak. Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiły, że plac szkolny wypełnił się tłumem aktywnych nauczycieli, rodziców i uczniów. Do szkoły przyjechał Prezydent Miasta Mysłowice Edward Lasok, a także Poseł Wojciech Król. Wśród gości, którzy odwiedzili Trójkę byli także: Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek, Radny Zbigniew Zduniak, Ks. Dziekan Rafał Ryszka, Ks. Przemysław Budniak, Adam Plackowski - Dyrektor Muzeum Miasta Mysłowice, Beata Pająk-Raś- Dyrektor Przedszkola nr 8, Przewodniczący Rady Seniorów Antoni Lasota wraz z małżonką, Piotr Olszowski- Prezes Stowarzyszenia Nasze Mysłowice, przedstawiciele Straży Pożarnej i Straży Miejskiej.
Trójka mieniła się kolorami… już nie tylko swoich wesołych okienek, ale także brokatowych tatuaży, tęczowych warkoczyków i wielkich dmuchanych zamków. Stoiska uginały się od smakołyków − kolorowych ciasteczek, deserów, pianek, pucharków, po brzegi wypełnionych fantazyjnymi posypkami, a nad nimi roznosił się zapach przeróżnych, przygotowanych przez mamy, pyszności. Rozpoczęło się prawdziwe szaleństwo – trudno było się zdecydować, co wybrać! Było słodko i słono. Talerze wypełniały kruche ciasteczka, sałatki, a na grillu pod okiem tatusiów, piekły się świeże, chrupiące kiełbaski. Rodzice, dzieci i zaproszeni goście mogli poczęstować się pyszną, orzeźwiającą lemoniadą. Dla zmęczonych przewidziano nawet energetyczną kawę z gałką lodów i oryginalnymi przyprawami.
Na scenie przez cały czas trwania imprezy uczniowie mysłowickiej Trójki prezentowali swoje talenty wokalne, instrumentalne i taneczne. Na wszystkich czekał szereg atrakcji − począwszy od pokazów tańca „Majery” i zumby, a skończywszy na „torze przeszkód” Straży Miejskiej i loterii fantowej. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się autka przywiezione z Sali zabaw Monkeylandia z Katowic, warsztaty Lego Edukido, malowanie twarzy i jednodniowe farbowanie włosów. Prawdziwe oblężenie przeżył wóz strażacki! Strażacy pozwolili dzieciom stać się prawdziwymi bohaterami. Nowością na tegorocznym festynie była Bitwa Angry Birds. Uczniowie z procy wystrzelali szalone ptaki celując prosto w wieżę kartonów. Na boisku szkolnym odbyły się także mecze piłki nożnej (rodzice vs uczniowie), a na sali gimnastycznej w siatkówkę zagrały mamusie vs uczeninice SP3. Można było także kupić gazetkę szkolną. Miło było patrzeć, jaką frajdę sprawił całym rodzinom udział w grze terenowej, która cieszyła się ogromną popularnością. W Terenowej Grze Rodzinnej o Słoneczny Puchar Trójki wystartowało aż 27 rodzin. Warunkiem uczestnictwa było stworzenie drużyny składającej się z minimum jednego dziecka i jednego dorosłego. Drużyny w określonym czasie zaliczały zadania sprawnościowe i intelektualne. Rywalizacja była zacięta, ponieważ było o co walczyć. Nagrody dla zwycięskich rodzin ufundowali: Rzecznik Praw Dziecka, Sala Zabaw Maxymek, Sala Zabaw Monkeylandia oraz rodzice. Oprócz tego zwycięzcy w grze otrzymali pamiątkowy puchar Trójki oraz czytnik E-book ufundowany przez posła Wojciecha Króla. Grę Rodzinną wygrał Dominik Mrozik wraz ze swoim tatą, drugie miejsce zajęła rodzina Kokot, trzecie − rodzina Balcer.
Pogoda i humory dopisały. Chwilowe chmury rozpędziła piosenka „Tyle słońca
w całym mieście…” a festyn zakończył się powodzeniem. Z pewnością wszyscy będą go wspominać przez cały rok.


Copyright © Szkoła Podstawowa nr 3 Mysłowice 2014
41-400 Mysłowice, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6
tel. +48 32 222 25 39 fax +48 32 223 28 182,725,047 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.