Facebook Like

<< Luty 2020 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
OSTRZEŻENIE IMGW
Ostrzeżenie IMGW dla Mysłowic:
JAKOŚĆ POWIETRZA
Przekazujemy informacje na temat stanu powietrza w województwie śląskim.
Nasza szkoła w 2019 roku zdobyła dotację na książki z Narodowego
Programu Rozwoju Czytelnictwa. Udało się zakupić prawie 900 nowych
książek, w tym sporo lektur. Na zdjęciach przedstawiamy tytuły części z
nich - po te i inne książki zapraszamy do biblioteki szkolnej.
Książki
1% PODATKU
Drodzy Państwo zachęcamy do przekazania 1% podatku na naszą szkołę. Do tej pory dzięki przekazanym przez Państwa środkom mogliśmy doposażyć pracownie komputerową w nowy sprzęt. W tym roku chcemy stworzyć system audialnego, natychmiastowego informowania o zagrożeniach na terenie szkoły. Polecamy się Państwa pamięci.
Ulotka informacyjna
KONCERTY UMUZYKALNIAJĄCE
W dniach 6 i 13 lutego w naszej szkole odbyły się dwa koncerty umuzykalniające mające na celu zapoznanie naszych uczniów z różnego rodzaju muzyką i instrumentami, z którymi nie mają styczności na co dzień. Podczas pierwszego koncertu uczniowie odkryli tajniki muzyki celtyckiej gdzie oprócz poznawania instrumentów mieli możliwość nauczenia się irlandzkich tańców czy zagrania na łyżkach. Drugi koncert przybliżył uczniom muzykę wykonywaną na gitarze akustycznej, elektrycznej oraz mandolinie. Oba występy zostały z pełnym entuzjazmem przyjęte przez społeczność uczniowską.
ITEATR
4 lutego uczniowie klas 1a, 5a i 5d wzięli udział w Ogólnopolskiej projekcie "Internetowy Teatr TVP dla Szkół" i wspólnie obejrzeli przedstawienie "Psiakość" Olsztyńskiego Teatru Lalek. Uczniowie mogli w ten sposób oglądać spektakl na żywo jednocześnie nie wychodząc ze szkoły.

Opis spektaklu: Pewnego dnia pies o osobliwym imieniu Psiakość, pozostawiony w lesie podczas grzybobrania, spotyka kilku leśnych mieszkańców. Dzik, który zna las doskonale, uświadamia przybyszowi, że wiosną grzyby przecież nie rosą. Czyżby Pan zapomniał o swoim przyjacielu, a może zawiódł jego psie zaufanie, porzucając go umyślnie? Psiakość tęskni za Panem i postanawia wyruszyć w podróż powrotną do domu. W wędrówce przez las, łąkę, wieś, aż do miasta, towarzyszy mu znudzona leśną codziennością i głodna przygód Wilczka. Pomiędzy bohaterami rodzi się szczera przyjaźń, a może nawet głębsze uczucie? Podczas wspólnej wędrówki Psiakość i Wilczka spotykają wiele nietuzinkowych postaci m.in. sepleniącego Zaskrońca, stukniętego Lisa, kochliwą Ropuchę, Pudla dumnego jak paw, czy szczurzą mafię, którą stanowią trzej oryginalni jegomoście: Szczur Szef, Szczur Elegant, a także Szczur Kark.
SPEKTAKL
27 stycznia 4a,4b,5a,5b,5d i 6a wraz z wychowawcami miały okazję zobaczyć spektakl przygotowany przez Teatr Profilaktyczny ALERT, pod tytułem INNY CHŁOPAK, wystawiany w Mysłowickim Ośrodku Kultury.
Przedstawienie poruszało ważny temat wychowawczy - tolerancji i akceptacji.
Po spektaklu uczniowie mieli okazję spotkać się z aktorami, poznać Ich warsztat a nawet spróbować swoich sił na scenie. Kto wie, może rozbudziło to u niektórych zainteresowanie zawodem aktora?
BEZPIECZEŃSTWO DZIECI - FILM INFORMACYJNY
Centrum Rozwoju Lokalnego kontynuując swoją misję edukacyjną w tak ważnym obszarze jak bezpieczeństwo, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu przygotowało materiał filmowy zawierający 10 porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Adresatami przygotowanego materiału są rodzice. Film powstał w ramach organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego, objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców".
Film "Bezpieczeństwo dzieci- 10 porad policjanta.
PODZIĘKOWANIA
Nasi uczniowie wspierają lokalne inicjatywy. Poniżej prezentujemy podziękowania otrzymane od Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Nasze Mysłowice". Dziękujemy uczniom klas 1b i 3b za przygotowanie pierniczków do świątecznych paczek dla osób biorących udział w Wigilii dla osób samotnych. A wychowawcom dziękujemy za rozwijanie w uczniach wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.
NOC BIOLOGÓW
10 stycznia 2020 roku uczniowie z naszej szkoły oraz z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 4 byli uczestnikami imprezy, którą co roku organizują wydziały biologiczne wszystkich Uniwersytetów w Polsce pod nazwą NOC BIOLOGÓW. W tym roku pod opieką Pani Katarzyny Plackowskiej – Słupskiej oraz Pani Katarzyny Strzelec mogliśmy uczestniczyć w wykładzie Profesora doktora habilitowanego Pana Piotra Skubały pod wymownym tytułem „Nasz świat do generalnego remontu”. Uczestnicy grupy uczestniczyli w pokazach „Nie taki pająk straszny”, „Entomologia w skali mikro”, „Nocni łowcy” oraz „Owady tropikalne”. Na większości pokazów mieliśmy możliwość obserwowania żywych okazów zwierząt z grup: owadów, pajęczaków i gadów. Jedno z zajęć poświęcone było ciekawej metodzie obserwowania obiektów w obrazach mikroskopu elektronowego skaningowego. Braliśmy również udział w warsztatach związanych z działalnością pszczół, na tych warsztatach wytwarzaliśmy własne świece woskowe. Jak co roku impreza była przyjemną formą poznawania przyrody i wspaniałym połączeniem nauki i zabawy.
JASEŁKA
W piątek 20 grudnia mieliśmy możliwość uczestniczyć we wspaniale przygotowanych Jasełkach. Swój kunszt aktorski zaprezentowali nam uczniowie klasy 6a. Całość występu obrazującego Narodziny Jezusa od czasu do czasu była przerywana pięknymi kolędami i pastorałkami, które przy wsparciu chórku uczniów klas siódmych śpiewali wszyscy uczniowie i nauczyciele. Po wspólnym kolędowaniu udaliśmy się do swoich sal aby w klasowym gronie złożyć sobie życzenia i wspólnie świętować nadchodzący piękny czas Bożego Narodzenia.