Facebook Like


Kalendarz
<< Listopad 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
STYPENDIA PRZYZNANE
Wybrano laureatów stypendiów w ramach “Mysłowickiego programu wspierania uzdolnionych dzieci i młodzieży, mieszkańców Mysłowic” na rok szkolny 2018/2019. Stypendia przyznane zostały w trzech kategoriach – naukowej, sportowej i artystycznej. Mamy zaszczyt poinformować iż w gronie stypendystów mamy trójkę naszych uczniów: Emilię Zipper, Igora Kukwę oraz Igora Kozika. Wszyscy ci uczniowie otrzymali stypendium sportowe. Serdecznie gratulujemy.
TYDZIEŃ HISTORYCZNY
W dniach 5-9 listopada w naszej szkole odbył się tydzień historyczny, którego hasłem przewodnim była POLSKA NIEPODLEGŁA.
Podczas wspólnych zabaw, gier, oraz konkursów nawiązywaliśmy do wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, jak również poruszaliśmy inne istotne fakty historyczne.
Klasy IV odwiedził pan Tomasz Wrona, który przeprowadził warsztaty na temat „Moja mała Ojczyzna”. Z kolei uczennice kl. VIII b przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek z kl. III i IV prezentacje na temat polskich dróg do niepodległości oraz miejsc pamięci narodowych w Mysłowicach
i Katowicach.
Podczas lekcji historii rozwiązywaliśmy krzyżówki i dodatkowe zadania. Natomiast na przerwach mogliśmy słuchać muzyki nawiązującej do wydarzeń związanych z dziejami naszego narodu i państwa. Spora grupka uczniów w dzień postaci historycznych swoimi przebraniami przybliżyła nam atmosferę minionych epok.
Od poniedziałku odbyły się konkursy:
*plastyczny dla kl. I-III „Historia w oczach dziecka”;
*plastyczno-literacki na najciekawszą formę podziękowania dla potomnych za walkę o wolną Polskę;
*filmowa niespodzianka – quiz z historii Polski;
*muzyczny poświęcony pieśniom patriotycznym i żołnierskim kl. IV-VIII;
*przedmiotowy konkurs historyczny;
Przez cały tydzień na korytarzach naszej szkoły dostrzec można było dekoracje w barwach biało-czerwonych.
Uwieńczeniem tygodnia było piątkowe wspólne świętowanie 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem o godz. 11.11 hymnu państwowego. Następnie uczniowie
kl. Vb, VIIa i VIIb zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który poświęcony był Polakom walczącym o wolną Ojczyznę. Po uroczystej akademii oraz podsumowaniu tygodnia historycznego oddelegowani uczniowie klas IV-VIII zasadzili wspólnie z Panią dyrektor Barbarą Zawiślak drzewko niepodległości.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy!
WYCIECZKA KLASY 2B
"Poznajemy skarby Ziemi" - pod takim hasłem klasa 2B wraz z wychowawcą Violettą Hanik udała się na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Podczas wycieczki poznaliśmy historię kopalni i dowiedzieliśmy się jak ciężka i niebezpieczna była praca górników.Wiemy, że sól była cenna jak złoto.
Zdjęcia
KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III
Uczniowie klas 1-3 bardzo licznie włączyli się w obchody 100- lecia Niepodległości. Jedną z inicjatyw był udział w szkolnym konkursie recytatorskim dla klas młodszych "Moja Ojczyzna- Polska". Najpierw - jeszcze w październiku odbyły się eliminacje klasowe, następnie zwycięskie trójki z każdej klasy recytowały wiersze patriotyczne podczas II etapu konkursu- już przed szerszą publicznością ( czyli wszystkimi uczniami klas 1-3) Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas uroczystej akademii z okazji 100-lecia Niepodległej a wszyscy uczestniczący w akademii mieli okazję wysłuchać laureatów.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

KLASY I
I m. Anna Gołda – kl. 1 b
II m. Dariusz Cichoń - kl. 1 b
III m. Martyna Świtała – kl. 1 a

KLASY II
I m. Dorota Szmołda – kl. 2 b
II m. Zuzanna Jankowska – k. 2 a
III m. Błażej Walicki – kl. 2 b

KLASY III
I m. Hanna Chmielniak – kl. 3 a
I m. Jakub Fularski – kl.3 b
II m. Marcel Patoń – kl.3 b
III m. Dominik Mrozik – kl. 3 a

organizatorzy: Beata Duży i Anna Urbańczyk

Zdjęcia
WIZYTA W SCHRONISKU
Uczniowie naszej szkoły odwiedzili schronisko w Chełmku, podczas wizyty mieli możliwość kontaktu ze zwierzątkami. Otrzymaliśmy list z podziękowaniem za pomoc.

Zdjęcia
100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Świętujemy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!
Nasza szkoła w dniu dzisiejszym włączyła się w akcję polegającą na wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego o godzinie 11.11.

Udokumentowany rekord wraz z odpowiednią notką znajdziecie na facebooku naszej szkoły: #RekordDlaNIepodległej.

https://www.facebook.com/sp3myslowice/
12-go LISTOPADA
W dniu 12 listopada szkoła jest nieczynna.
MISTRZOWIE MATLANDII
Uczniowie klas 5 podczas zajęć matematyki korzystają z programu edukacyjnego Matlandia. Podczas lekcji uczniowie rozwiązują różnego rodzaju zadania multimedialne i zdobywają wirtualne punkty oraz odznaki. Postanowiliśmy również spróbować zawalczyć o nagrody dla naszej szkoły biorąc udział w konkursie MISTRZOWIE MATLANDII. Zwycięzcą konkursu okaże się klasa, która na terenie całej Polski uzyska najwięcej punktów oraz najwięcej odznak. Trzymamy kciuki za naszych młodych matematyków.

Logo konkursu
DZIEŃ NAUCZYCIELA
12 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która była zadedykowana wszystkim pracownikom szkoły oraz emerytowanym nauczycielom. Programem artystycznym przepełnionym tańcem, śpiewem i poezją uczniowie wyrazili swą wdzięczność nauczycielom za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Barbara Zawiślak, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.
TYDZIEŃ MATEMATYKI
W dniach 15-19 października na terenie naszej szkoły odbywał się TYDZIEŃ MATEMATYKI. Uczniowie brali udział w różnego rodzaju formach aktywności umysłowej. Poniedziałek był dniem brył i figur geometrycznych – na przerwie wyświetlana była prezentacja multimedialna obrazująca najpopularniejsze bryły. Uczniowie klas I, IV-V podczas lekcji tworzyli piękne obrazy z tangramów a uczniowie klas młodszych podczas przerw mogli budować dowolne konstrukcje na specjalnie przygotowanych stanowiskach. Tego dnia odbył się również konkurs dla klas starszych polegający na znalezieniu w naszej szkole jak największej ilości brył – rekordziści znaleźli nawet kilkadziesiąt przykładów.
Wtorek był dniem poświęconym dodawaniu i odejmowaniu – uczniowie klas starszych mogli wcielić się w rolę nauczycieli i podczas przerw przepytać młodszych kolegów – zamiast oceny zdolni matematycy otrzymywali motywujące naklejki. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie rozwiązywali krzyżówki obrazujące dodawanie i odejmowanie na liczbach rzymskich. Natomiast młodsi uczniowie mieli za zadanie rozwiązać matematyczny łańcuszek.
Środa to dzień mnożenia i dzielenia dlatego w klasach starszych został przeprowadzony konkurs „100 działań w 100 sekund” z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Tego dnia uczniowie mieli również możliwość przypinania na gazetce na półpiętrze praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym.
Czwartek to dzień zagadek. Uczniowie rozwiązywali podczas zajęć zagadki i łamigłówki – nie jedna głowa parowała z nadmiaru wiedzy, ale zabawa okazała się strzałem w dziesiątkę.
Piątek to dzień gier planszowych. Uczniowie podczas zajęć grali w swoje ulubione planszówki – alternatywę dla gier komputerowych.
Podczas tygodnia matematycznego została również przeprowadzona loteria matematyczna oraz konkurs na rymowankę matematyczną – wyniki już wkrótce.

Zdjęcia
TRÓJKA W GRONIE LAUREATÓW
# BEACTIVE zasada prosta!
Ten, kto chce, wyzwaniu sprosta,
Bo kto trochę potrenuje,
Od razu się lepiej czuje.
Europejski Tydzień Sportu w naszej szkole obchodzony był po raz czwarty, a po raz pierwszy znaleźliśmy się w gronie laureatów. Miejsce w nagrodzonej „11-tce” cieszy, bo sportowych wydarzeń w całym kraju było sporo. Hasłem tegorocznej akcji było „Czas na aktywność, czas na #BeAktiv”. Pomysłów było dużo, niektóre zostaną wykorzystane w przyszłym roku. Co ciekawego działo się u nas? Codziennie coś innego. Były pokazy judo z Młodzieżowymi Mistrzyniami Świata, Alicją Gowarzewską i Dominiką Nowicką, które wraz z trenerem Ryszardem Dziewulskim przybliżały specyfikę swojej dyscypliny. Zajęcia z uczniami prowadzili szczypiorniści, Jakub Mauer i Dawid Wilk oraz Dariusz Opatrzyk, trener badmintona oraz siatkarze GKS-u Katowice. O swojej przygodzie z lekkoatletyką opowiedział trener żeńskiej sztafety 4 x 400m, Aleksander Matusiński, z którym mogliśmy przeżyć jeszcze raz bieg po złoty medal ME jego Aniołków. Młodzi hokeiści, Dominika i Hubert, zaprezentowali sprzęt niezbędny do treningów i gry. Podczas aktywnych przerw przy muzyce można było wyginać śmiało ciało, pograć w tenisa stołowego, poskakać w klasy. Był mecz Matki – Córki w siatkówkę (górą tym razem były Matki) oraz zajęcia dla Seniorów. Podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie rozgrywali mecze międzyklasowe w grach zespołowych. Zwieńczeniem ETS był Bieg dla Niepodległej, w którym stu uczniów przebiegło sto okrążeń, trzymając w rękach flagi. 12 października w Warszawie odbędzie się Gala podsumowująca tegoroczną edycję Europejskiego Tygodnia Sportu, na którą przedstawiciele Trójki zostali zaproszeni.

Zdjęcia


Copyright © Szkoła Podstawowa nr 3 Mysłowice 2014
41-400 Mysłowice, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6
tel. +48 32 222 25 39 fax +48 32 223 28 182,779,312 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.